bolak

Jak se rozdělovaly šelmy na kočkovitý a psovitý?

Nemůžu si pomoct ale třeba takovej lev mi připadá spíš jako pejsek >>> http://img.pic­tureup.cz/08062012­/f97c06b1b6bf64cc218d345­1dbe0ca918cd5511e­.jpg
Doplňuji:
weronika: mě spíš zajímá, jak se to dřív určovalo „věděcky“ a né rozdíly které tě teď nepadají :) zajímá mě prostě to, jak se to zařazovalo v dobách kdy ňáký dý en ej lezlo ještě po stromech, ale jinak dík za snahu

Drap&terry: podejte si ruce, :) to ste rovnou mohli napsat že bublifuk a vyšlo by to nastejno…

Nejlepší odpověď
www

Jak se „rozdělovaly“ ?
Jsou to rozdílné skupiny šelem, lišících se různými znaky, vlastnostmi ap.
Více net, šelmy psovité, kočkovité.
Doplňuji:
Dobře, tedy jinak.
Člověk je pozoroval a zkoumal chování, anatomii, vzhled atd. a zjistil, že se v mnoha směrech liší a začal je nějak „dělit“. Tak vznikl vědní obor zvaný taxonomie, chceš-li, také systematika.
Více net.

Další odpovědi
Lucijej

Ale o těch rozdílech to právě je – psovité kočkovité šelmy mají rozdílno stavbu lebky, rozdíly v drápech, způsob lovu a života celkově…na to žádný dý en ej není potřeba :o)

terry

Není to chyba tlumočníka?
Neříká třeba MŃAU?

weronika

Šelmy kočkovité mají na rozdíl od šelem psovitých tyto vlastnosti:
Zatahování drápů
Schopnost lezení po stromech
když padají otáčí se vždy packami dolů(tedy ale nevím jak u psů)
nyní mně další faktory nenapadají

arygnoc

jeden z dôležitých faktorov pri klasifikácii živočíchov je stavba chrupu, tá je u psovitých a mačkovitých šeliem rozdielna (a tých rozdielov je viac, 28 – 48 zubov).
Ďalším faktorom je stavba tela, najmä končatín (poznáte psa, ktorý vie zatiahnuť drápy?, z mačkovitých to nevie iba gepard) a lebky.
Šelmy sa delia do troch skupín (u cicavcov [savců]):
psovité
mačkovité a
medveďovité.

Spoločný je spôsob obživy (lov, všežravosť, výnimkou je tuším panda).
Doplňuji:
Oh, opomenul som to najdôležitejšie:
dotyčná mačkovitá šelma (na obrázku) je agent Scooby Doo v prestrojení.
Poznáte to podľa vztýčených uší.

Ar

Myslíš, že nebude rozdíl ve stavbě těla, lebky atd mezi čeledí kočkovitých a psovitých.
Nebude toto právě důvod dělení na dvě čeledi u těchto šelem?

To weronika, ne všechny kočkovité šelmy mají schopnost zatahování drápů.

Protiva

Taktika lovu psa většinou spočívá ve stopování stáda následované taktickými manévry vedoucími k oddělení jedince od stáda.
Kočka loví tak, že nejprve na kořist číhá, pozoruje ji a pak se k ní tiše připlíží a přepadne ji. Kočky svou kořist nepronásledují. Kočka dokáže na krátkou trať vyvinout poměrně velkou rychlost, která ji však stojí spoustu sil a energie.
Co myslíte?

bolak

Lucijej: Nojo, ale bylo by dobrý, kdyby mi aspoň někdo na tu otázku odpověděl, když už jsem si sem napsal. Na hlavní stránce se píše že odpovědí tu mám 7, ale ať koukám kam koukám, samá tlachárna a odpověď žádná, a to se mi to konečně podařilo zařadit do správný rubriky… takže

Chci slyšet jasnou odpověď…

Byl věděc, třeba takovej ten Merlin nebo Marwin nebo jak se jmenoval, uviděl zvíře > HELE LEV! > co teď, kam ho zařadím? Povídejte podle čeho třeba konkrétně toho lva určil!

krok za krokem…