someone3

Jak se říká deformitám na stromech?

Možná stupidní otázka, ale neví to někdo? Existuje nějaký universální název, na který si ted nevzpomínám? Neví někdo, co je to na téhle fotce? http://s32.pos­timg.org/hbx3jsxtf/­V_st_i_ek.png
Vypadá to jako oko. Asi je to normální, ale vidím to poprvé.

Edit: @annas Prošel jsem si váš odkaz ale pořád nevím. Děkuju za info.

@Kepler Ve skutečnosti to bylo pevné/tvrdé jako kmen stromu a barva uprostřed byla do červena/hněda (fotka byla pořízena v noci video kamerou, proto je „nejasná“.) Existuje „houba“ která je tvrdá jako strom?

Nejlepší odpověď
annas

Různé deformity, díry atd. se nazývají jedním slovem mikrobiotopy.

Zkuste si projít článek Seznam stromových biotopů a pdívat se i na obrázky.

http://www.in­tegrateplus.or­g/uploads/ima­ges/Mediacenter/Ca­talogue_Tree-Microhabitats_Re­ference-Field-List_Final_CZ.pdf

--
Z fotografie opravdu neníi dostatečně zřejmé, o co jde. Ale mohl by to být nějaký druh choroše., dřevní houby. Vnější kora je tvrdá jako dřevo.

Další odpovědi
Kepler

Obrázek je nejasný, ale mně to připadá jako normální dřevokazná, nebo cizopasná houba. Má to jinou strukturu než dřevo. V lese je toho docela dost.

zjentek

Zacelení ran a poškození? Třeba po řezu, ulomení…