vas999

Jak se psychicky připravit na matematickou olympiádu?

Před nějakým časem jsem se zúčastnil okresního kola matematické olympiády. Byla velmi těžká. Byl jsem proto po ní psychicky poněkud na dně. Je možné, že postoupím do krajského kola, které bude pravděpodobně ještě těžší. Proto nechci nic podcenit ani spáchat „duševní“ sebevraždu a rád bych se na ni nějak připravil. Poradíte mi, jak na to? Nevíte, kde bych o tom mohl zjistit víc? Nemáte s tím také nějaké zkušenosti, ze kterých by vyplynula nějaká dobrá rada? Moc vám děkuji za jakoukoli odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Buďte rád, že umíte matematiku, že zvládnete víc než vaši spolužáci. Už to, že jste byl úspěšný v okresní soutěži, je velké plus.

Berte to tak, že jste připravený, že chcete uspět, nikoliv že musíte. Když uspějte, bude mít radost, pokud ne, tak se svět nezboří. Mohou nastat horší situace než matematická olympiáda.

Napijte se vody i během práce, správně dýchejte, říkejte si dokážu to …

Každá zkouška je určité vypěti, ale každý je snáší jinak

Zkuste si něco přečíst, týká se to sice žen, ale to snad nevadí.

https://ona.id­nes.cz/sedm-rad-jak-zkrotit-tremu-dc7-/modni-trendy.aspx?c=A120417­_113710_styl_job

Další odpovědi
mosoj

A jde o život? Pokud ne, tak jde o ho..o!!! Tomu přizpůsob svoji mysl.

xxx3

Relaxovat a poslouchat mozarta – třeba klavírní sonáty ;)

vas999

Jednou jsem si dělal jistý test a v něm mi vyšlo, že duševně jsem z 60% holka, takže to snad problém není. Navíc si myslím, že je to víc jak 60% procent, to by pak záleželo na konkrétním testu, kdybych našel nějaký další.

annas

Podívám se, ale ten zase o vás tolik nepoví. To by musel být přímo od psychologa přímo na Vás.Pokud jste „holka“, možná jste víc emotivní, i to může mít vliv. Ale nemá to smysl řešit.

Ale docela vás chápu. také jsem byla stresovaná u zkoušek, ale stačilo mně začít, všechno ze mě jako by spadlo. V noci jem dělala zkoušku znova, promítala si, co jsem mohla napsal líp atd.

Vím, že by vás potěšilo, kdybyste uspěl, ale už tak je to úspěch. Víte, že se říká, štěstí přeje připraveným. To jste, tak se snažte plně se soustředit. Budu držet palce.