Avatar uživatele
Damiana

Jak se provádí těhotenský test pomocí králíka?

Nechápu, proč byla tato zajímavá otázka smazána. To, že někdo nezná odpověď, přece neznamená, že je otázka špatná.

bolaku – jestli tě to ještě zajímá, tady je má odpověď:
hanulka11 byla docela blízko (psala o tom, že do králíka se vstříkne moč a jestli králík zemře, žena je těhotná.)
Kdysi jsem ten test viděla „praktikovat“ v M. A. S. H. i.
Howkeye s BJejem zkoumali pod mikroskopem vaječníky Radarova králíka Bublinky, do něhož předtím vpravili trochu moči major Houllihannové. Kdyby byly vaječníky zvětšené, byla by těhotná.
Je to metoda z roku 1920.
Nezávisle na sobě vědci v několika laboratořích v Evropě popsali přítomnost substance, která podporuje vývoj a růst vaječníků u králíků a myší. Němečtí vědci Selmar Aschheim a Bernhard Zondek zjistili, že tato substance specificky ovlivňuje tvorbu žlutých tělísek.
Vědci zjistili existenci specifického hormonu (v současnosti známý jako lidský choriový gonadotropin (hCG)), který je možno zjistit jen u těhotných žen.
http://www.te­hotenske-testy.net/teho­tenske-testy-historie-cz.html
Zde ještě jeden odkaz, sice s trochu šroubovaným překladem, ale i tak dost jasný…:-)
http://wikipe­dia.infostar.cz/p/pr/preg­nancy_test.html

(Možná někdo přidá ještě další poznatky.)
Doplňuji:
Děkuji všem, kteří pochopili, že tato otázka přece vůbec není o tom – co dělat, když žena potřebuje vědět, zda je těhotná. Pokud bychom ji takhle brali, znamenalo by to – i bez králíků – že jediné, co je stále březí je lidská blbost.
Je přece dobré, když si někdo uvědomí, že všechno muselo někde začít a trochu oprášit historii a vědu je užitečné. Zvlášť v době, kdy si mnozí myslí, že třeba bankomat je přístroj na peníze.
Přišlo mi jen dobré, aby ta otázka zůstala – mezi „záplavou“ těch extra poučných, kterými se to tu „hemží“…
Udělené body tímto virtuálně předávám autorovi – bolakovi.
(Ať si za ně koupí třeba zajíce v pytli:-)

ad Mosoj: Díky za upřímnost. Btw – když už jsme u té ironie a zajímavých informací – doufám, že toto dopadlo dobře…
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-17

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? manon, aramah, iceT, johana 56, Molva, hanulka11, Lucijej, Babe, Sůwa, Illines, badisko, anonym před 4176 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Já jsem na otázku odpovídal sice ironicky, ale odpovídal.
Nechápu proč se zabývat v dnešní době králíkem když stačí počůrat papírek.
Nicméně jako zajímavou informaci to beru.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

No já koukám jako blázen, říkám si tývole, Damiana dplnila moji otázku, jak to jen udělala? :))

Jinak dík za odpověď. Respektive za otázku.. no nebo nevim jak to mám nazvat :D (já se zeptám)

před 4175 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Jdu dát bolakovi někam bod :) Normálně bych možná na tu otázku nereagovala, ale za této situace, to je jiná.

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Dík manon. Jsem ráda, že tu pořád ještě máme nadhled a smysl pro fair play.:-)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Tak…dala jsem mu jich několik a zcela zadara :)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Chápu tvůj spravedlivě energický „ajfr“, ale přece tu nejsme kvůli bodům…:-)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Damiana: To nejsme, je to gesto :) Jak jinak mám vyjádřit, že mi vadí, jak tady mizí otázky?

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Chápu. Myslím, že nejlíp to vyjádříme tím, že budeme bojkotovat samozvané cenzory.

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Damiana: Když já nevím, kdo to je. Kdo všechno to je… Abychom se nedivili :)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

manon: Mám za to, že to není tak těžké poznat. Když je na to kdekdo skoro „pyšný“…:-)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

No nic, ať si to užijou, cenzoři :)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Třeba mne někdo bude následovat :)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Jistě.Ta otázka mne zaujala již při prvním vložení.Dlouhá léta jsme se věnovali chovu králíků.

ad Damiana
Děkuji za zajímavé informace.

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad johana 56: 🙂

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Dodávám: Pochopitelně moč testované ženy.:-)

před 4176 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

A ještěs zapomněla dodat, že se zkoumají vaječníky samice od králíka.

před 4175 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek