Damiana

Jak se provádí těhotenský test pomocí králíka?

Nechápu, proč byla tato zajímavá otázka smazána. To, že někdo nezná odpověď, přece neznamená, že je otázka špatná.

bolaku – jestli tě to ještě zajímá, tady je má odpověď:
hanulka11 byla docela blízko (psala o tom, že do králíka se vstříkne moč a jestli králík zemře, žena je těhotná.)
Kdysi jsem ten test viděla „praktikovat“ v M. A. S. H. i.
Howkeye s BJejem zkoumali pod mikroskopem vaječníky Radarova králíka Bublinky, do něhož předtím vpravili trochu moči major Houllihannové. Kdyby byly vaječníky zvětšené, byla by těhotná.
Je to metoda z roku 1920.
Nezávisle na sobě vědci v několika laboratořích v Evropě popsali přítomnost substance, která podporuje vývoj a růst vaječníků u králíků a myší. Němečtí vědci Selmar Aschheim a Bernhard Zondek zjistili, že tato substance specificky ovlivňuje tvorbu žlutých tělísek.
Vědci zjistili existenci specifického hormonu (v současnosti známý jako lidský choriový gonadotropin (hCG)), který je možno zjistit jen u těhotných žen.
http://www.te­hotenske-testy.net/teho­tenske-testy-historie-cz.html
Zde ještě jeden odkaz, sice s trochu šroubovaným překladem, ale i tak dost jasný…:-)
http://wikipe­dia.infostar.cz/p/pr/preg­nancy_test.html

(Možná někdo přidá ještě další poznatky.)
Doplňuji:
Děkuji všem, kteří pochopili, že tato otázka přece vůbec není o tom – co dělat, když žena potřebuje vědět, zda je těhotná. Pokud bychom ji takhle brali, znamenalo by to – i bez králíků – že jediné, co je stále březí je lidská blbost.
Je přece dobré, když si někdo uvědomí, že všechno muselo někde začít a trochu oprášit historii a vědu je užitečné. Zvlášť v době, kdy si mnozí myslí, že třeba bankomat je přístroj na peníze.
Přišlo mi jen dobré, aby ta otázka zůstala – mezi „záplavou“ těch extra poučných, kterými se to tu „hemží“…
Udělené body tímto virtuálně předávám autorovi – bolakovi.
(Ať si za ně koupí třeba zajíce v pytli:-)

ad Mosoj: Díky za upřímnost. Btw – když už jsme u té ironie a zajímavých informací – doufám, že toto dopadlo dobře…
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-je-17

Nejlepší odpověď
mosoj

Já jsem na otázku odpovídal sice ironicky, ale odpovídal.
Nechápu proč se zabývat v dnešní době králíkem když stačí počůrat papírek.
Nicméně jako zajímavou informaci to beru.

bolak

No já koukám jako blázen, říkám si tývole, Damiana dplnila moji otázku, jak to jen udělala? :))

Jinak dík za odpověď. Respektive za otázku.. no nebo nevim jak to mám nazvat :D (já se zeptám)

manon

Jdu dát bolakovi někam bod :) Normálně bych možná na tu otázku nereagovala, ale za této situace, to je jiná.

Damiana

Dík manon. Jsem ráda, že tu pořád ještě máme nadhled a smysl pro fair play.:-)

manon

Tak…dala jsem mu jich několik a zcela zadara :)

Damiana

Chápu tvůj spravedlivě energický „ajfr“, ale přece tu nejsme kvůli bodům…:-)

manon

Damiana: To nejsme, je to gesto :) Jak jinak mám vyjádřit, že mi vadí, jak tady mizí otázky?

Damiana

Chápu. Myslím, že nejlíp to vyjádříme tím, že budeme bojkotovat samozvané cenzory.

manon

Damiana: Když já nevím, kdo to je. Kdo všechno to je… Abychom se nedivili :)

Damiana

manon: Mám za to, že to není tak těžké poznat. Když je na to kdekdo skoro „pyšný“…:-)

manon

No nic, ať si to užijou, cenzoři :)

manon

Třeba mne někdo bude následovat :)

johana 56

Jistě.Ta otázka mne zaujala již při prvním vložení.Dlouhá léta jsme se věnovali chovu králíků.

ad Damiana
Děkuji za zajímavé informace.

Damiana

ad johana 56: 🙂

Damiana

Dodávám: Pochopitelně moč testované ženy.:-)

bolak

A ještěs zapomněla dodat, že se zkoumají vaječníky samice od králíka.