Jak se projevuje autismus dospělých?

Jak se projevuje autismus dospělých ?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Lidé s autismem se charakterově a ani svými typickými rysy obvykle moc němění. To je dáno právě autismem samotným. Ten jak známo snižuje, resp. omezuje nebo přímo brání schopnost komunikaci s okolím a tím i rozvoj osobnosti daného člověka.
Většina autistů se postupně sice naučí mluvit, ale jejich řeč se nerozvine (především co do slovní zásoby) více, než jim dovoluje stupeň jejich postižení. Slovní zásoba je tak poměrně omezená.
Většina autistů, tím spíše dospělých trpí tkzv. automatismy. To jsou monotónní, neustálé, stejné pohyby (kývání z předu dozadu, přecházení bezcílně po místnosti apod.) nebo verbální automatismy, tj. opakování stále stejných frází či otázek, na které si jedinec buď sám odpovídá, nebo od okolí vyžaduje konkrétní odpověď.

Pak užzáleží opravdu jen na stupni vývoje. Někteří autisté zůstávají uzavření ve své „ulitě“, aniž by na kohokoliv promluvili a maximálně jsou schopni reagovat na známé pokyny. Jiní se naučí komunikovat s nejbližšími lidmi. Potkala jsem ale už i autistu, který aniž by mne znal, mi otevřel dveře, pozdravil a začal mi cosi vyprávět. Nakonec mě bez problémů dovedl až za ředitelkou domova, za níž jsem měla namířeno. Ale to byla opravdu spíše výjimka.

Většina autistů je i v dospělosti fixována na své nejbližší, tedy na rodiče.

Další odpovědi
panenka

zde v odkaze ti posílám jak se projevuje autismus u dospívajících a dospělých

Zdroj: http://www.tar­zan.cz/lekarstvi/19276_-_patricia-howlin_-_autismus-u-dospivajicich-a-dospelych/