horor

Jak se připojím na WIFI, když jsem zapomněl heslo, modem na tel. č. 354620349 D-Link IP: 192.168.1.1?

Dosud jsem používal tablet přes modem D-Link IP: 192.168.1.1 na tel. čísle 354620349

Nejlepší odpověď
Arne1

O které heslo se jedná ? Jsou tam totiž dvě…

  1. heslo administrátora (správce), přístup k routru a jeho konfiguraci. Pokud tohle znáš, tak můžeš změnit heslo pro přihlašování klientů.

Pokud administrátorské heslo neznáš (nemáš napsané v manuálu nebo na Edisonem zmiňované spodní straně) tak jsou dvě možnosti.
1a) heslo bylo změněno, pak je možnost pouze resetu do továrního nastavení a nová konfigurace. Být tebou, zavolal bych na to nějakého truchu schopného študáka.
1b) heslo nebylo změněno a je stále původní – pak se dost často dá dohledat v dokumentaci nebo na Internetu. Pozor, dost často je k administrátorské části možno se připojit pouze z klientské strany a ne z Internetu. Někdy to dokonce jde jen přes připojení kabelem.

2)heslo pro připojení klientů. Pokud nejde administrátorsky změnit, dá se u novějších routerů obejít připojením s pomocí tlačítka WPS na routeru. Blíže to máš popsané v návodu k routeru nebo například zde: https://cs.vi­deotutorial.ro/co­nectare-la-un-router-wifi-fara-parola/

Existuje taky postup, jak z počítače (notebooku) to zapamatované heslo dostat – viz například https://mujsou­bor.cz/magazin/jak-zjistit-heslo-na-wifi

Další odpovědi
Edison

Blbě. U některých OS se heslo dá najít v nastavení WiFi sítí. Jinak jedině reset AP/WiFi routeru do továrního nastavení a celý systém i s klienty nastavit znova. Není od věci heslo pro přístup do nastavení a WiFi mít na nálepce na AP/routeru zespoda, případně napsané v manuálu. Některé přístroje na to mají na sobě i kolonky.

Edison

Tel. č. ani IP nehraje roli.