Mahonny

Jak mohu změnit heslo na wifi?

Jak mohu změnit heslo na své wifi ? Jelikož se mi na ní někdo přihlašuje

Odpovědi
WTLS

Zde je návod jak na to i se změnou názvu WiFi, pokud jméno nechcete měnit, přeskočte odstavec č. 4) a 5)

  1. Připojte se k wifi routeru pomoci síťového kabelu
  2. Jakmile budete připojeni, otevřete webový prohlížeč a zadejte adresu 192.168.0.1
  3. Poté se Vám objeví přihlašovací obrazovka. Jméno a heslo je totožné, zadejte tedy admin – poté klikněte na Login
  4. Poté již vidíte hlavní obrazovku Vašeho routeru. Následně klikněte na Wireless
  5. Zde je jméno Vaši Wifi síťi. Jméno wifi si můžete již změnit na libovolný název, pomoci kterého se poté budete k wifi připojovat.

Nový název vaši Wifi uložíte stisknutím tlačítka Save.

  1. Pro změnu hesla kliknete na položku Wireless security

Zdroj: http://www.in­ternetprokazde­ho.com/cs/zme­na-hesla-na-wifi.html

Edison

K bodu 1: Klidně se lze připojit i přes WiFi
K bodu 2: Adresa nemusí být ta uvedená, ale bude to určitě ta, kterou se dozvíte při otevření vlastností sítě na svém PC v položce DHCP server.
K bodu 3: Přihlašovací jméno a heslo je třeba znát. Pokud ho někdo nastavil tuplovaně, jinak je napsáno v návodu. Já osobně si hesla jak k WiFi, tak pro přístou do nastavení routeru lepím na štítek na router.

Pozor, budete-li to dělat přes WiFi, po změně hesla se WiFi restartuje s novými nastaveními a pro opětovné načtení stránky je potřeba provést v PC nové připojení k síti. Rovněž doporučuji stará nepoužívaná připojení ze seznamu známých WiFi alespoň občas odmazávat.

Určitě není od věci nastqvit další úrovně zabezpečení, jak správné šifrování, filtr na MAC adresy, pevné přidělování IP adres podle MAC DHCP serverem…

anonym

změnu můžete provést v nastavení svého AP/routeru (to je ta krabice s anténami). Každý takový AP/router má webové rozhranní skrze které lze jeho nastavení měnit. Stačí tedy znát jeho ip adresu a zadat ji do obyčejného internetového prohlížeče, následně po zadání uživatelského jména a hesla vám internetový prohlížeč zpřístupní konfiguraci AP/routeru ve které můžete snadno změnit heslo pro přístup k WIFI ale i řadu jiných parametrů jako třeba metodu šifrování, název wifi sítě, filtrování MAC adres, směrování portů, podporu upnp atd atd … IP adresu svého AP/routeru zjistíte celkem snadno, stačí v příkazovém řádku zadat příkaz „ipconfig“ nebo „ifconfig“

Pokud neznáte přístupové jméno a heslo ke svému routeru zjistíte zde obvyklá výchozí jména a hesla která váš dodavatel možná nechal beze změny routerpasswords.com , což je sice vážná bezpečnostní chyba ale běžně se to děje..