Kryšpín

Jak se pravděpodobně cítí dva horký kandidáti na presidenta Babiš a generál?

Máme politiky kteří se cítí jako Tchaj-wanec nebo z UA, případně slibuje věrnost pro deset milionů a poté je to polovička. Možná by bylo vhodné aby kandidát předem prostému lidu sdělil jak se cítí a kterým směrem bude pokukovat.

Nejlepší odpověď
Filip84

Jsou dvě možnosti: buďto poznáš člověka, který lže, nebo nepoznáš člověka, který lže.

Samozřejmě, v patnácti to nepozná téměř nikdo, vyžaduje to nějakou zkušenost, „otrkat se“ mezi lidmi. Krom toho musíš mít alespoň průměrný emocionální kvocient, a k tomu ti to musí „pálit“. To ale, samo o sobě, nestačí, musíš si zachovat přirozené instinkty, osobní integritu, protože, samozřejmě, společnost, jak je nastavená, tak tě bude tlačit do opaku.

Na jednu stranu to opravdu není těžké poznat, lidé, kteří lžou, tak se chovají „podivně“: dívají se jinam, dělají, většinou mimovolní, pohyby, je to různé, ale u většiny lidí podle podobného mustru.

Má to ale jednu vadu na kráse: lhát se dá naučit; jsou na to dva mustry:

  1. jsi přesvědčený o tom, že to, co říkáš je pravda. Už jsme to probírali XX-krát, a asi je více, než jasné, že většina lidí nemá sebemenší ponětí, co to je pravda, respektive jaké jsou druhy pravdy, že většina pravd je subjektivních etc. etc. Takže jsou s to přesvědčit sami sebe (nebo se nechat zmanipulovat, ono zmanipulovat, nebo sebezmanipulovat: prašť, jako uhoď), že říkají pravdu, i když pravdu neříkají. Pak to poznáš jenom skrze pravdostní paradoxy, logiku, no a na to ti to už musí opravdu pálit, abys to stíhal vyhodnotit včas a
  2. jsi psychopat Cleckleyova typu. Jestliže nemáš svědomí, tak se ti lže, vlastně, naprosto snadno.

Ono totiž za tím uhýbáním pohledem, nebo různými jinými projevy, stojí nevědomý, či podvědomý, pocit studu z toho, že děláš něco nevhodného, nepatřičného. Když ho nemáš, no tak nic, můžeš lhát, jak libo.

Babiš lže pořád, tam není o čem se bavit. Jestli „generál“, nevím, neznám ho. Ale k politice to patří, takže s tím, spíš, počítej. Nedej na kecy, jednoduché. 🙂

Další odpovědi
aliendrone

NJN, pořád TO SAMÉ – Chodynka vs Lubljanka! Sázím na lubljanského borce a to přesto, že lesk a sláva hochů z GB dnes poněkud pohasla, zatímco GRU jsou plná média. ;) :)

Tomu říkám POKROK, ale co bych asi tak chtěl pouhých 30 let po sametové tragifrašce. Tak či onak vyhraje ten, kdo je lépe zapsán ve Fort Meade/Langley, potažmo na koho mají větší kostlivce ve skříni. ;) :D :D

Viktorie II.

Já nevěděla, že generál Laudon kandiduje?

elkon

Zeptej se jich.