MonkeyKing

Jak se pozná, že přichází El Niňo?

S jakým předstihem se to dá poznat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Obvykle tento jev nastává kolem vánoc a je spojen se změnami mořských proudů. U západního pobřeží Jižní Ameriky se začíná vytvářet konvektivní oblačnost a bouřková činnost. S jakou intenzitou vše proběhne se dá předpovědět jen pomocí meteorologických a hydrologických pozorování, tedy běžnou meteorologickou předpovědí počasí.

Další odpovědi
autacek

Většinou se o tom píše, jako třeba předevčírem:

https://brno.id­nes.cz/el-nino-eva-pilarova-brno-videoklip-d60-/brno-zpravy.aspx?c=A171003­_154150_brno-zpravy_dh