goublin

Jak se používá v angličtině vazba there is/are při spojení s much/many ?

tzn. která věta je správně?
There are many facilities
nebo
There is many facilities ?
Díky.

Odpovědi
quentos

jelikož facilities je množné číslo, použijeme „there are“. Pozor ale na to, že ne všechno, co vypadá jako mn. č. , jím opravdu je (např. „news“ apod.)

Obecně lze na první z otázek odpovědět následovně – říká se „there is much“ (jelikož much se pojí s nepočitatelnými podst. jm., zachází se s nimi jako s jednotným číslem) a „there are many“.