Martyn61

Jak se počítá spotřeba u automobilu? Když tam není počítač?

Nejlepší odpověď
Hykam

Naplníte nádrž po okraj co se vejde, vynulujete počítadlo, a jezdíte. Při dalším tankování naplníte nádrž opět po okraj, poznamenáte si kolik jste dotankoval, zjistíte na počitadle kolik jste na to množství vyjetého benzínu ujel kilometrů a z toho již v pohodě spočítáte spotřebu automobilu.

Další odpovědi
anonym

Spotřeba u auta by se měla počítat podle údaje ve velkém TP (kombinovaná spotřeba). Je možné dopátrat tento údaj případně také přímo u výrobce.