JSchuber CZ

Jak se píše jméno, které se vyslovuje ‚Žaná‘?

Nedávno jsem slyšel ženské jméno, které se vyslovuje ‚Žaná‘. Mohl by mi někdo říct, jak se toto jméno napíše? Pro jistotu dodávám, že rodiče této ženy byly z Ukrajiny a Ruska.

Nejlepší odpověď
annas

V ukrajinštině se píši azbukou Жанна, přepis latinkou do češtiny Zhanna = ,Žanna.

Jinak je to křestní jméno Jeanne., které pochází z francouzštiny.
Do češtiny přeložené jako Žaneta, Žanet.

Jak se ale píše, těžko říct. Jména cizího původu se mohou i v češtině psát různě

Mohla by se psát Žanna, Zhanna.. Zeptat se přímo jí.

Jméno Žaneta se užívá i v polštině. Anglickou podobou jména je Janet, také Janetta a Jeannette, německou Jeannette (Jeanette), stejnou formu jméno nabývá i ve francouzštině. Maďarská verze jména zní Zsanett, ruská Žanna.

http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/zaneta-361/

Další odpovědi
Lamalam

Známá ruská zpěvačka se jmenuje Žanna Bičevskaja a píše se to Жанна.

štamgast

Hm, kdyby to bylo francouzské jméno, tak by se to psalo Gana.