FlAsh_7

Jak se označuje člověk, který dobrovolně edituje články na Wikipedii?

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou to wikipedisté viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wikipedie:Wi­kipedist%C3%A9

Další odpovědi
Arne1

Wikipedista

elkon

Články může upravovat každý, kdo má co k danému tématu říci, ale měla by to být pravda. Právě proto, že je Wikipedie otevřená, je potřeba její informace brát s rezervou.

Bobek 2

Na Wikipedii se označují v různých zemích různě. Ve většině jazykových verzí prostě jen jako „uživatel“, ale v češtině jako „wikipedista“, ve slovenštině „redaktor“ atd. Respektive tak je nazývá systém, jak je v dané jazykové verzi nastaven. Není vyloučeno, že někdo je zvyklý těm lidem říkat nějakým jiným označením, ale já jsem se s žádným rozšířeným nesetkal.

Jinak Wikipedie je postavená na tom, že ji editují dobrovolníci. Pokud tam někdo edituje na něčí objednávku za peníze, nebo dokonce zlovolně, tak je většinou považován za nežádoucí živel, a je označován jmény méně lichotivými.