AmazedWolf

Jak se odvolat proti rozhodnutí Facebooku?

Mám podezření, že FB při cenzuře mého komentáře a následné blokaci profilu postupoval v rozporu s jejich pravidly komunity. Požádal jsem o znovuověření, ale FB jen potvrdil svůj předchozí verdikt.
Je možné, abych se spojil s nějakým zaměstnancem a řešil to s ním? Pokud to není možné, myslíte si, že má fyzická osoba nějakou šanci vyhrát soudní spor s touto nadnárodní korporací?

Nejlepší odpověď
Edison

Soudní? Uvědom si, že z žádného práva nevyplývá žádný nárok v tomto smyslu. Soudit by ses mohl např. v případech porušení ochrany dat z jejicj strany. Ale tohle… Obrátit se na jejich pracovníka… no nevi, co bys asitak čekal. Ani netušíme, co to bylo za komentář, jaká pravidla jaké komunity jsi měl porušit a čím.

Další odpovědi
Ametyst

To je „půvab“ globalizace, aby jedinec neovlivnil vůbec nic, natož našel sídlo nadnárodní firmy, která nechce patřit nikam, protože nechce nikde platit daně. Cenzuru mohl udělat i počítač pomocí klíčových slov.

aliendrone

Otroci si jiné zacházení nezaslouží, dobře ti tak. Chtěls to, dobrovolně odsouhlasil, tak si nestěžuj a kušuj! Soudit se můžeš třeba až na lampárně, prd ti to bude platné. (jen advokáti budou mít radost z tučného palmáre)

Navíc ti uniká fakt, že nemuselo jít o cenzorní zásah samotného FB, ale od našich vlastních institucí (např. čestapa), které mají v gesci posuzování „nebezpečnosti“ přípěvků (v souladu s VLASTNÍ – tedy naší – státní legislativou). Nebo opravdu nevíš, jak to funguje na národní úrovni? :(

Každopádně tvé šance vidím na limitně se blížící nule. ;) :D :D

dubraro

Blokaci i odvolání vyřizuje automat. Jediná obrana je nechodit tam. Lidé se dost houfně přesunují na VKontakte.

cold fire

Mám úplně to samé … z ničeho nic jsem dostal BAN… Založil jsem si tedy nový FB a ten vydržel ani né 24 hodin … (nepostnul jsem ani jeden příspěvěk ani komentář nic) !! automatická odpověď od FB

„Z bezpečnostních důvodů bohužel nemůžeme uvádět další informace o důvodech, proč jsme váš účet deaktivovali. Toto rozhodnutí je konečné. Děkujeme za pochopení.
 “