koogi

Mohu se odvolat proti rozhodnutí o podpoře na ÚP?

Dobrý den, jsem trochu bezradná. Nestihla jsem se nahlásit na ÚP do tří dnů od ukončení pracovní smlouvy. Tudíž se mi podpora vypočítává z mateřské a né z platu. Je nějaka možnost odvolání??? Docílení toho, aby mi byla vyplácena podpora na základě platu a né mateřské???? Děkuji

Hlasujte v anketě

Odpovědi
JájsemRaibek

???????

https://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/209/223/4­767.html
Odvolat se můžete.
Otázku nahlašuji jako chybnou, jelikož nevím proč děláte anketu, navíc anketu s otazníky namísto odpovědí.

ivzez

????????

Ve Vašem případě se za poslední zaměstnání považuje náhradní doba
(tj. doba péče o dítě), proto se Vám podpora stanoví z průměrné mzdy
v národním hospodářství za I. až III. čtvrtletí předchozího roku.

Podle mne je odvolání zbytečné.

Aby se Vám podpora počítala z průměrného výdělku v posledním zaměstnání, musela byste po skončení RD nastoupit do práce a po skončení zaměstnání se
do 3 pracovních dnů zaevidovat na ÚP. Po uplynutí zmíněných tří dnů znovu „nastupuje“ náhradní doba – péče o dítě.

_________

Poznámka:

Peněžitá pomoc v mateřství je dávka nemocenského pojištění
a rodičovský příspěvek je sociální dávka. Žádnou dávku nelze
použít jako základ pro výpočet podpory v nezaměstnanosti. Tzn.,
že se Vám podpora „nepočítá z mateřské“.