Avatar uživatele
Registrovaný

Jak se odvolat proti nevyzvednutému rozhodnutí?

Dobrý večer,
doufám, že moje otázka patří správně do občanského práva. Tedy:
Bylo mi adresováno rozhodnutí (ne soudní), bohužel jsem neměl možnost si zásilku vyzvednout. Po deseti dnech se tedy považovala za doručenou - pro to je termín snad fiktivní doručení - a začala plynout doba pro odvolání neboli pro žádost o přezkoumání. Předpokládám, že ta trvala patnáct dní (nebo snad mohla být jiná? delší?). I ta však uplynula před tím, než jsem se dozvěděl o zásilce a vůbec o samotné skutečnosti, která v ní byla oznámena.
Našel jsem jedině Zákon č. 99/1963 Sb., §204, článek 3, s komentářem na nějaké stránce, cituji: "Prominutí zmeškání lhůty pro odvolání je možné, má-li účastník pro zmeškání lhůty omluvitelný důvod a o prominutí lhůty požádá do 15 dnů od odpadnutí překážky, která mu bránila v podání odvolání ve lhůtě." Lze však nevyzvednutí z důvodu nevědomosti považovat za omluvitelný důvod? A vztahuje se to vůbec na můj případ, občan-organizace? Nějak mi to zní, jako by se ten celý paragraf vztahoval jen na rozhodnutí soudu.
Dá se s tím teď vůbec ještě něco dělat, nebo to už je úplně ztracené?
Doplňuji:
Ještě mě napadla jedna věc: Když bylo rozhodnutí zasláno na "kontaktní adresu", platí pro něj stejné podmínky, jako pro zasílání na trvalé bydliště, tedy po 10 dnech se považuje za doručené? Může být tím omluvitelným důvodem fakt, že jsem se na té adrese nevyskytoval?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Oněch rozhodnutí ÚS a NS i soudů nižšího stupně je celá řada a pes aby se vyznal.Já osobně bych se pokusil zjistit na dole uvedené stránce www zda můj případ není podobný s tím,který už byl řešen.Výsledkem bude zřejmě podání žaloby, kterou sepíše drahý advokát pouze jim srozumitelnou řečí. Otázkou je,zda cena za sepsání a podání bude adekvátní škodě způsobené rezignací na věc.

Zdroj: http://profipravo.cz/index.php ?page=list&id_category=117&csu m=1be23647

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

honza12

Už mi to nějak nejde znovu doplnit, tak to napíšu sem:
Celou dobu jsem četl asi špatnej zákon, ten správný bude 500/2004 Sb. Dokázal by mě zachránit §24?
"(2) Prokáže-li adresát, že si pro dočasnou nepřítomnost nebo z jiného vážného důvodu nemohl bez svého zavinění uloženou písemnost ve stanovené lhůtě vyzvednout, může za podmínek ustanovení § 41 požádat o určení neplatnosti doručení nebo okamžiku, kdy byla písemnost doručena."

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2186
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 952
Zlatý mosoj 679
Zlatý led 535
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 438
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 406

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.