Usoman

Jak se odborně nazývá výška mezi vrcholem hory a okolním terénem?

Prostě o samotnou výšku hory.

Nejedná se o prominenci. To je vrchol-nejvyšší sedlo.

Na wikipedii jsem nic nenašel. Je tam milion druhů výšek, ale ne tahle celkem důležitá.

Je přeci rozdíl, když máte jednu horu vysokou třeba 6000 m na náhorní plošině vysoké 5 000 a druhou horu vysokou 4000 m někde v nížině u moře.

Odpovědi
orwell

Převýšení (od úpatí). Používá se např. v textu (vůbec dost zajímavém) zde:
https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/exotika-amerika/424431-nejvyssi-hory-sveta-fascinujici-kralovstvi-snehu-a-ledu-a-sedmikilometrove-prevyseni.html