Adiís

Je možné, že vlivem globálního oteplování dojde k roztátí ledovců a tím i ke světové potopě?

Ahoj, četla jsem si o konci světa a chci se zeptat, jestli je to pravda.
Když přibývá tepla, tak roztávají ledovce, potom z toho bude hodně vody aby zaplavila svět.

Nejlepší odpověď
Drap

Neboj se, svět zaplaven nebude, alespoň ne celý. Výška hladiny světových vod v historii již klesala a stoupala. Dnes vědci mohou doložit rozdíl výšky hladin na zemi v rozmezí cca 130 m.

Další odpovědi
Kura

Než se začne opravdu zvedat hladina v oceánech o desítky centimetrů a ne o centimetr za sto let, to už tu nebudeš, neboj.
;-P

Šidlo

jéjda......radšej sa chodte učiť angličtinu alebo programovanie alebo varenie

toto sa nedá ani potvrdiť, ani vyvrátiť

xxxyyy

Hladina oceanu ma stoupat v pristim stoleti odhadem o jeden dva metry. Problem tim budou mit atoly a pri bourich pobrezi a nizko polozena uzemi. Ledovce antarktidy by taly velice dlouho na to, aby to melo extremnejsi dusledky. Nicmene, deje se to.