Lurius

Jak se nazývá hudba, která svými tóny vypráví příběh?

Pamatuji si že nám kdysi učitelka vyprávěla děj při poslechu klasické hudby, nevím jestli si to sama vymyslela, ale myslím že ne

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že příběhy řeky, hradu, dívky, husitství atd. vypráví symfonická báseň Má vlast od Bedřicha Smetany.
--

To je konkrétní dílo, ale slyšela jsem pojem narativní hudba.ve filmu.

"Narativní hudba jednoduše znamená „hudbu, která vypráví příběh“ .
Než začneme, musíte pochopit, co je narativní hudba a jak se liší od jiných druhů hudby, jako je hudba na pozadí a písně.

Narativní hudba je nejdůležitější hudba

Narativní hudba je jako další herec ve filmu. Narativní hudba je jako hlasatelka filmu. Narativní hudba řekne publiku, jakou náladu by se měli cítit. Bez narativní hudby by diváci nevěděli, jak se cítit. Publikum potřebuje někoho, kdo by je vedl" atd.

více v odkazu

https://en.wi­kiversity.org/wi­ki/Film_Scorin­g/Theory_of_Fil­m_Scoring/What_is_Na­rrative_Music%3F

„Existuje však několik pohledů na pojem vyprávění v hudbě a roli, kterou hraje. Jedna teorie je teorie Theodora Adorna, který navrhl, že „hudba recituje sama sebe.“ Více v odkazu

Více Vyprávění – Narrative – nadpis v textu V hudbě.

https://cs.qwe­.wiki/wiki/Na­rrative#In_mu­sic