Melisanou

Jak se naučit číst v mapě/orientaci v terénu?

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na vaše tipy pro učení čtení mapy/orientace v terénu. Nejsem moc zdatná a ráda bych se naučila nové schopnosti, ale nevím kde začít. Máte nějaké stránky, videa, články, které by mi pomohli + vaše osobní zkušenosti. Základni věci o mapě znám, ale ráda bych se dozvěděla, jak podle ní jít trasu nebo najít místo, ve kterém se nacházím. Děkuji všem mnohokrát

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud znáš základy , tak je to snadné. Zorientovat mapu a potom už jen postupovat.Je to zábava.
Stránky žádné neznám, nás to učili na prvním stupni ZŠ, od té doby si to pamatuji.

Další odpovědi
ten který je

Pokud znáte základy,tak zcela určitě budete znát i veškeré značky a symboly.Při orientaci v otevřeném terénu je nutné pozorovat co se nachází ve vašem blízkém okolí.Můžou to být důležité orientační body které porovnáte s mapou.Cesta k cíli povede přes tyto orientační body.Můžou to být vyznačené lesy,potoky,osamělé skály,boží muka nebo zříceniny starých hradů atd.Důležité je také znát světové strany při pochodu a někdy i vrstevnice.
Sakra jak rád bych šel někam na výlet.:-)

ivzez

To je potřeba se učit praxí,
s internetem si mapu nezorientuješ.

Zkoušej to napřed ve svém okolí, které dobře znáš. Najdi
si známá místa v mapě a pomalu postupuj dál a dál.