Kelt

Jak se napíše Mazda japonskou abecedou?

Jde o to, že japonština má slabikovou abecedu ka, ke, ki ko, ku, ga, ge, gi, go gu a pod. Ze souhlásek má pouze n, takže jméno Manka napíše ma n ka, ale nenapíše Magda, a stejně tak nenapíše mazda, protože z se nevyskytuje jako souhláska, ale ve spojení se samohláskami. Umí někdo japonsky a ví, jak se toto slovo (hiraganou) píše? Děkuji.
Děkuji Keplerovi. Ono se to takto čte Macuda, což mne nenapadlo.

Nejlepší odpověď
Kepler

Japonsky neumím, ale našel jsem toto: マツダ
https://transla­te.google.cz/#cs/ja/m­azda

Další odpovědi
quentos

Dodatek, je to skutečně tak – kde by to nešlo, nacpou „u“, aby z toho byla slabika o dvou písmenech. Třeba román H. Murakamiho „Afterdark“ se v originále po přepisu do latinky jmenoval „Aftudáku“.