IBI05

Jak se napíše francouzsky ,,Kde je ___ ?"

Dobrý den, prosím jak se píše francouzsky např. Kde je banka?
Já myslela že se to dá napsat jako Ou est la banka? Ale někde jsme viděla est-ce qu'il y a _____
Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

Où est la banque? je dobře (až na ten pravopis u „où“ a banky; „ou“ bez accentu znamená „nebo“)
Est-ce qu'il y a la banque (ici)? by znamenalo „Je tu banka“?
Doplňuji:
pokud jste viděla i kombinaci těchto dvou příkladů, a sice „est-ce qu'il y a une banque ici?“, pak jde jen o další (a formálnější) možnost utvoření této otázky.

quentos

ještě „doslovnější“ překlad „Est-ce qu'il y a la banque“ by byl „je tam banka“?

quentos

k onomu doplnění, šlo by o formálnější verzi dotazu „je tu banka“? Formálnější verze dotazu „kde je banka“? by byla „Où est-ce qu'il y a une banque?“