mosoj

Jak se na to díváte ?

Dnes jsem byl u odborného lékaře. Vzhledem k mému onemocnění a z toho nevylečitelné bolesti beru léky snižující bolest. Asi před dvěma lety mně byl nabídnut lék CELEBREX, který zamezuje vnímání bolesti, ale není tak škodlivý pro organismus. Od té doby ho užívám za velkého souhlasu i ostatních lékařů. Dnes mi byl odmítnut stejným lékařem, který mi ho doporučil. Jediný důvod je, že prý je drahý. ( doplatek pacienta 300 Kč, celková cena cca 550 Kč ). Nabídl mi starý Ibuprofen 600mg !!!. Toho prý můžu jíst kila ten je levný, co to udělá s mými orgány ho nezajímá.
Tak jsem prvně pocítil reformu zdravotnictví. Dobré léky jenom pro někoho, protože tento lék nemohu legálně získat ani kdybych ho chtěl plně uhradit.
Doplňuji:
Já mám obavy, že někteří nepochopili o co se jedná. Ten lékař je tlačený pojišťovnou a zřejmě i ministerstvem ( pod sankcí) aby Vám ten dražší lék nenapsal. Vůbec nezáleží jestli jsem ochotný si připlatit větší doplatek. Prostě instrukce zní nepsat dražší léky. Takže ty povídačky o nových moderních lécích i za cenu většího doplatku si můžeme strčit za klobouk.
A aby se to ještě ztížílo zatížíme přechod k jinému odbornému lékaři poplatkem min. 300 Kč.

Nejlepší odpověď
rynek878

Dnes jsem shodou okolností doplácel za léky 580Kč.Je to opravdu nehorázné,když si člověk celý život platí zdravotní pojištění a potom nemůže ani dostat lék na který doplácí takovou sumu,já každý měsíc za stejné léky doplácím čím dál tím víc,kam až to pujde to tedy nevím.

Další odpovědi
ReHu

Já bych se možná zkusila podívat po nějakém jiném lékaři, pokud to lze. Myslím, po někom, kdo by byl ochotný předepsat ten lepší lék.
Doplňuji:
Lékaři asi tlačeni jsou, nicméně si stejně myslím, že to je o lidech. Některý se snaží víc, některý méně.

noen

Pokud jste ochoten doplatit vyšší cenu za ten lepší lék, tak to navrhněte znovu lékaři, popř. se poohlédněte po jiném, který se nedívá tolik na cenu léku, ale na jeho užitek a málo vedlejších účinků. Já si skvělou doktorku našla, vždy mi nabídne minimálně 2 alternativy a vylíčí mi i případné účinky, takže se mohu rozhodnout sama a navíc, když se rozhodnu pro dražší, tak mi doporučí lékárnu, kde je doplatek s nižší marží.

kvikal

mi povídejte. Já jsem nemocná se štítnou žlázou, není to nijak strašné ba ani omezující, ale člověk pak jenom nachladne a v lékarně se dozví, že z 6 nosních kapek mu neškodí pouze jedny. Dokonce nesmím ani Visine oční kapky. A když hold člověk nesmí běžné věci musi hold priplacet.

Miroslavst

Nezlobte se na mě, ale je to jen můj názor. Dívám se na to tak, že co jsme chtěli, tak máme. Hold nejsou peníze a někde se ušetřit musí.
Také nezapomeňte, že příště už můžete v lékárně platit víc za recept a u lékaře zase větší poplatek.
Jediné řešení bych viděl v tom, zeptat se lékaře, zda může napsat tento lék s poznámkou, že hradí pacient. Pak by to na pojišťovnu nešlo.
A nebojte, reformou zdravotnictví to jen začíná. Za chvíli příjdou na řadu potraviny, služby, nemocenská, platy, důchody a my všichni kromě pár vyvolených (zazobaných) a politiků se půjdem jen pást.
Zazněla tu otázka kam s posekanou trávou. Radím schovat, ještě se bude hodit a bude mít cenu zlata.

anonym

je to smutne,ale nase zdravotnictvi uspesnym hospodarenim je v prcicich,budme radi,ze zatim jen doplacime,za par let je taky diky hospodareni muzeme platit cele,je to ostuda jako skoro vsechno v tomhle kocourkove

cukrar

mosoji, přesnou radu nedám, ale sdělím co bych dělal já. Promluvit s lékařem, že ten lék je pro mě lepší a aby našel řešení jak to udělat, nikoliv jak to nejde. Pak dojít do pojištovny, k jinému lékaři, dotaz na různé zdravotní poradny, prát se, zjišťovat.
Nebo nadávat na vše dále.
děkuji za bod.

Michal

Opravdu,vyhledejte jiného lékaře,který Vám vyjde vstříc.

mosoj

Už jsem si to uzavřel. Jistě jste také zaslechli, že se řeší co je standartní lékařská péče hrazená pojišťovnou.
Tak takhle to bude vypadat. Ty lepší, novější, šetrnější léky tedy i dražší, budou nadstandart !! a nebudou hrazeny vůbec.