Kepler

Už jste někdy odmítli užívat prášky předepsané lékařem?

Když tak, z jakého důvodu? Zatím jen spekulace: Dan Nekonečný dojel na to, že nebral léky na epilepsii.

https://pixaba­y.com/cs/photos/pr%C3%A1­%C5%A1ky-tablety-l%C3%A9k-l%C3%A9ka%C5%­99sk%C3%A9-3114364/

Nejlepší odpověď
annas

Ano,. když mně léky na snížení tlaku jej zvyšovaly, Tehdy praktická léklařka nevěnovala pozornost vyšetření od zastupující lékařky. Až později jsem si uvědomila, že jsem nemusela tak dopadnout.

Další odpovědi
nyjono

Ano, ale ne při takto závažném onemocnění.
Antibiotika při jakési viróze, kdy mě neopouštěl mírný kašel a mírńoučká rýma.
Vyléčení trvalo o něco déle, ale nezavtávám názor radikálních řešení.
Asi tak 🙂

zbyndo

Ani nie odmietol,ale neuzival som liek na vysoký tlak,bolo mi z neho nejako blbo,a stále to trvá,neužívajte ich,viem, že asi je to chyba, píše sa na letákoch že vysoký tlak je tichý zabijak,naozaj neviem, či sa zabiť,alebo žiť s tým,že mi je zle.Ja by som potreboval niečo na ukludnenie,tu zas hrozí závislosť,tak si myslím, buď čistý,bez chémie,bez pokušenia potláčať napetie pivom,a nefajčíť, zdravá strava,a vitamíny,asi tak,nakoniec musím priznať,tomu pivku neodolam,a možno je to lepšie ako lieky,len tiež to stojí peniažky,

zjentek

Lepší je se o užívání léků poradit s mozkem, než se pozdě soudit s lékařem. Ale vysvětlujme to doktorům, žejo. Ti přece vědí lépe než ty, co ti pomůže a co uškodí. A tady mě napadá námět na skvělou otázku: žijí lékaři déle než ti ostatní? Třeba mě by taková statistika, pokud by existovala, tuze zajímala. Dokonce bych statistiky délky života a zdraví lékařů uzákonil, jako povinný, aby si ostatní lidé mohli fakticky potvrdit svou osobní důvěru či naopak nedůvěru v ně. To by bylo prima a hlavně bez teoretických úvah o zvláštních schopnostech lékařů. Pro mne osobně i zde platí známé a osvědčené- hlupák věří!

Dan Nekonečný neoddiskutovatelně skončil. To, o čem v souvislosti s jeho úmrtím píšeš, jsem v médiích zahlédl. V Aha a Blesku. Taky se hodně propírá názor jeho bejvalky, že to systematicky přeháněl s chlastem a prý teď totéž nejspíše přehnal definitivně. Toť názor bulváru.

Alesh

Jo, zrovna nedávno jsem šel na revizi zubního implantátu. Před zákrokem kromě kloktání ústní vody (což jsem jediné dodržel), jsem měl brát 3 dny před zákrokem a celkem 7 dní, 3× denně Amoksiklav před jídle a Entizol po jídle, celkem tedy 6 tablet antibiotik denně po dobu jednoho týdne. Když mi to psala, tak jsem rovnouřekl, že s tím mám problém, že mi po tom určitě bude blbě. Doktorka mi na to řekla, že teda kdyby mi z toho bylo blbě, ať to neberu. Tak jsem ani nezačal. Já ji rozumím, je to zubař, ona moje játra řešit nepotřebuje. Za pár týdnů jdu na kontrolu, tak jsem zvědav, zatím to vypadá, že bych to bral zbytečně, tak snad to vydrží.

ivzez

Já jsem zatím přestala užívat léky na snížení krevního
tlaku, důvodem byly jejich vedlejší účinky.

Protože se ale bojím být přes léto bez léků na tlak,
zkusím se s lékařkou nějak dohodnout.

anonym

„na odbornou práci mají být odborníci“ nesmrtelná pravda. Já ze sebe narozdíl od biomatek a letitých hypochondrů nedělám amatérského doktora medicíny, který képe ví co je pro jeho zdraví dobré, nechám si poradit. Pokud mám ale podezření že rada není správná pak se zeptám jiného odborníka, aby to alespoň potvrdil, rozhodně nezačnu brát(nebrat) léky podle vlastního nekvalifikovaného uvážení.

Michala11

Ano, v nemoci jsem odmítla léky, dokud mi neřeknou co mi dávají, že to jíst nebudu. Poslali za mnou psychiatra, že prý odmítám léčbu…

Dochy

Zbyndo: Myslím, že se léky na uklidnění dají najít i takové, které by závislost způsobovat neměli. Co takhle konzultace s psychologem nebo psychiatrem? (Tedy pokud máš pocit, že je něco v nepořádku). Dobrý lékař, pokud na problém je více řešení, nejdříve zkusí to, které má nejmenší potenciál k tomu napáchat škodu.