talka

Jak se mění jedenáctiletá změna magnetických pólů slunce:jednorázově nebo postupně?

Odpovědi
ANGET

V astronomii neexistuje pojem „jednorázově“ pokud ho používají astronomové tak jen proto, že to nejsou astronauti 🙂

proto „pokud vůbec“ dochází k oné Vámi uvedené změně zcela jsitě je to změna „postupná“ – i kdyby trvala např. 1 mikro nebo třeba nano sekundu nebo ještě méně, z pohledu astronauta (nikoli astronoma) jde o celou tzv. „věčnost“ než se to stane a jde tedy o „postupnou“ změnu …

ale jen tak mezi námi (snad to nebude nikdo číst 🙂 jsou to jen teorie … ten co je za sluncem … o tom ví svoje 🙂

anonym

Tato změna probíhá opakovaně, jednou za přibližně 11 let – tak jaképak „jednorázově“???
Myslíš, jestli proběhne najednou?
Ne, probíhá postupně – postupně se intenzita magnetického pole sníží, pak se orientace změní a následně intenzita pole zase narůstá.