Avatar uživatele
EMELOUN

Jak se mám zabavit v karanténě?

Ptám se jak se zabavit v té nudné karanténě. Přála bych si originální odpovědi ale pokud nic nevíte tak nic nepište.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel před 1482 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

Záleží od toho, koľkí ste doma.
Prípadne využite počítač a vyzvite quentosa na diaľkové scrabble, alebo niektorého priateľa/priateľku na korešpondenčný šach, dámu a podobne.
Navštívte galérie, múzeá, divadlá online. Veľké množstvo ich je teraz prístupných cez web. Niektoré české kiná pozývajú na premietanie filmov v papučiach s tým, že si zakúpite na ich stránke lístok a o cca 20:30 si sadnete pred počítač uvádzačke v kine podáte lístok a pozeráte film.
Fantázia podporuje myslenie a myslenie podporuje fantáziu. Skúste to využiť.

Upravil/a: led

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?EMELOUN Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Knihy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
agentpv

sebevzdělávání a sebezdokonalování, sport – výlety do přírody, na kole … výlety s detektorem kovů do okolní přírody, uklízení, poskládej si oblíbení skladby v mp3 do playlistů,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Čtení, cvičení, kreslení, online hry, např šachy, učení (čehokoli, třeba nového jazyka), meditace, jóga, psaní (tvůrčí, improvizované psaní, nebo krátké povidky, bajky atd. prostě to zkusit).
Popř. si dokup to co schází… nějaké dobré knihy, činky, papíry, bloky, tužky atd.

Sledováním dobrých seriálů, filmů.

Jiné koníčky, nějaké nové, něco se nauč… např hrát na hudební nástroj (kup si z e-shopů, takovou flétnu koupíš za pár stovek, housle pro začátečníky i do dvou tisíc, stejně tak kytaru).

O něco se zajímej a uč se třeba o historii, literaturu, fyziku, filosofii, finance, ekonomii, aj vědy, obory. (samostudium je daleko lepší, jak ve škole… Můžeš postupovat podle sebe, učit se co chceš, jak chceš a kdy chceš).

Zahrej si něco s rodinou (nebo s někým, klidně i online, nebo s počítačem) karty, šachy, dámu domino, pexeso… Pokud něco z toho neumíš, tak se to nauč, když máš teď čas. ;)

Procházky nebo běh do přírody, do lesa, na louku.. To se může.

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Sex.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

„Najeď“ na ten příroďák. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Pokud máš doma nějaký hudební nástroj,třeba kytaru a nejsi hudební antitalent,tak zkus potrénovat.Na YouTube najdeš mraky videí,jak na to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Kajoch a čo susedia, ktorí tiež musia byť doma? Majú trpieť?

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pokud má elektriku, tak je to celkem dobře řešitelné. Kolega si takhle dělá „koncerty“ do uší na iPadu… 😁

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Čtení, cvičení, kreslení, online hry, např šachy, učení (čehokoli, třeba nového jazyka), meditace, jóga, psaní (tvůrčí, improvizované psaní, nebo krátké povidky, bajky atd. prostě to zkusit).
Popř. si dokup to co schází… nějaké dobré knihy, činky, papíry, bloky, tužky atd.

Sledováním dobrých seriálů, filmů.

Jiné koníčky, nějaké nové, něco se nauč… např hrát na hudební nástroj (kup si z e-shopů, takovou flétnu koupíš za pár stovek, housle pro začátečníky i do dvou tisíc, stejně tak kytaru).

O něco se zajímej a uč se třeba o historii, literaturu, fyziku, filosofii, finance, ekonomii, aj vědy, obory. (samostudium je daleko lepší, jak ve škole… Můžeš postupovat podle sebe, učit se co chceš, jak chceš a kdy chceš).

Zahrej si něco s rodinou (nebo s někým, klidně i online, nebo s počítačem) karty, šachy, dámu domino, pexeso… Pokud něco z toho neumíš, tak se to nauč, když máš teď čas. ;)

Procházky nebo běh do přírody, do lesa, na louku.. To se může.

Příspěvek nahlášen „Z důvodu: Nelegální obsah, odkaz na nelegální obsah (porušující platné zákony).” Nj, až na to, že vůbec nic neporušuje… -_-
A co takový zjentek navrhující s*x nezletileté – dokonce pod 15 let… Ne, to fat vůbec neporušuje zákony. :P

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Já ti to obodoval, jsem z obliga!!!

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Mezi námi- tohle je fakt ÚSTŘEL, smazat tak pracnou a hlavně seriózmí odpověď. Kdybys alespoň napsal jméno krámu s lacinými houslemi, tak chápu, ale ne… tady někoho v dětství zjevně nedostatečně řezali.
Vzpomínám na školní lavice. Tedy viděl jsem v nich vyrytý různý symboly, jen co je pravda, ale málokdy třeba knížku. A z těchto praktických zkušeností vzešla i má odpověď. (;

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

No vidíš, půjdem spolu do basy :D ty jako můj spoluvinník ;)

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A čím ses v textu provinil? Nějak mě to utíká. Že by výraz nezletiletá? (;

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Nn. No přece v návrhu ať se jde projít na procházku, ven do lesa, do přírody… A to se v karanténě prý „nesmí“ (aspoň podle Edisona). :'D

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

V karanténě ne, ale v haranténě URČITĚ MŮŽE. Prostě 's „odskákal“ kontroverzně zadanou otázku!!! D;D;(;

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pro informaci: Navádění k porušování platných zákonů!! Navrhl jsem smazání těch příspěvků. V karanténě paltí přísná domácí izolace.
http://www.szu­.cz/tema/preven­ce/izolace-karantena-1?source=rss

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Blbost

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Dáváš pořád jeden a ten samý odkaz…zkus se podívat i na ostatní, nebo třeba na přímé vyjádření Hamáčka, Babiše, aj. po vyhlášení karantény, nebo po pár aktualizacích – po nových jednáních vlády annebo ve článcích o tom, co přesně se smí a nesmí v celostátní karánténě. ;)

Moc díky za smazání příspěvku, který nic neporušoval. :D

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Dal jsem odkaz na PÍSEMNÉ vyjádření úřadu. „Nějaký tlachy“ jsou v zásadě o ničem stejně, jako novinářský zkreslený bláboly. Ne nadarmo se říká, co je PSÁNO, to je dáno.

Žádná celostátní karanténa NENÍ… Pleteš si pojmy – karanténa, s dojmy – omezení volného pohybu!

Zjentkovu odpověď vnímám jako HUMOR. Ale vám smysl pro něj evidentně chybí.

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

DoTazatel… Žádný procházky v KARANTÉNĚ dovolený nejsou!!!

http://www.szu­.cz/tema/preven­ce/izolace-karantena-1?source=rss

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Ale no mucq ! :* Moc to hrotíš.
Co oči nevidí… ;) to srdce nebolí.

To řekni těm lidem tady u nás… tu je někdo pořád venku a chodí na procházky.

A tak čirou náhodou není celostátní karanténa trochu jiná a nejsou kromě nezbytného cestování (do práce a pro zásoby) taky povoleny vycházky do přírody? myslím, že to je napsáno i téměř ve všech těch zprávách o celostátní karanténě…
„Nikdo nikomu nezakazuje chodit na procházku. Je možné jít do parku, nebo do přírody.“ — Hamáček
https://www.echo24­.cz/a/SNLdU/vla­da-zavedla-karantenu-pro-celou-zemi-vyrazne-omezila-i-pohyb-lidi
(totéž je ve víc zprávách na víc stránkách a to i v aktualizovaných zprávách = po nových jednáních vlády).

„Povolené jsou také cesty do přírody a parků, ale lidé by se neměli shlukovat¨

„..pobyt v parku, v lese či na louce patří mezi povolené činnosti. Ale lidé by se neměli shlukovat, aby se nákaza nešířila.”
https://blanen­sky.denik.cz/z-regionu/koronavirus-vikend-pravidla-nakazea-cr.html

Teď je jen otázka jestli holčina myslela celostátní karanténu anebo má svoji karanténu (že nesmí opustit dům). Ale já bych řek, že myslela celostátní karanténu. ;)

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já to nehrotim. Jen mě irituje, když někdo vydává Měsíc za Slunce. Obojí dává světlo, ale je to prostě něco jinýho…

"Rady a doporučení pro domácí karanténu

11. březen 2020 | Centrum epidemiologie a mikrobiologie, SZÚ

Jste v domácí karanténě. Váš stav nevyžaduje přijetí do nemocnice. Je důležité dodržovat následující pokyny:

1. Zůstaňte doma

Vy nebo osoba, o kterou pečujete, byste měli zůstat doma s výjimkou lékařské péče (viz bod 3 a 8 – co dělat před vyhledáním lékařské péče). Nechoďte do práce, školy, na veřejná místa a nepoužívejte hromadnou dopravu nebo taxi, dokud vám nebude řečeno, že je to bezpečné.

Jestliže potřebujete obstarat nákup potravin, jiného zboží a léků, musíte požádat o pomoc jinou osobu. Také si můžete nákup objednat telefonicky nebo mailem (online). V instrukcích pro dodání zboží musí být uvedeno, že nákup má být ponechán venku nebo na verandě nebo na jiném vhodném místě."
http://www.szu­.cz/tema/preven­ce/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Až ti v krámě bude mět vrátit kilčo a vrátí ti pade s tím, že to moc hrotíš, že to jsou přece taky peníze, a že ti je vrací, dyk je to vlastně stejný.. to najednou bude humbuku, žo to nejni stejný viďte…

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Žádná celostátní karanténa neexistuje… bože zase si tu někdo plete púojmy s dojmy. Existuje omezení volného pohybu osob a to NENÍ karanténa!

před 1481 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

@zjentek: Je jí dvanáct ty vole… :'D
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-mam-donutit-jit-ucit

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A copak jsem nějaký detektiv? Já informace o druhých nesbírám a nehromadím, ani kartotéku si nevedu.

Ten který je navrhoval knihy. No… pod tím já si umím představit COKOLI. A sex? To je jen pohlaví nebo hrátky, způsob, jak vybít napětí. Nikdo tady nikoho nenavádí poohlížet se po nějakém partnerovi, zvláště pak v období HARANTÉNY. Chce to fantazii. Když se ptám, co mám doma dělat, tak asi žádnou nemám. Takže i má odpověď je pomocná a taky jsem nemínil vypadat, že nic nevím (;(;(;(;(; (viz otázku) (;

Chjo… příště asi poradím hrátky s čertem. (;

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

No však jo, to je jedno. :'D

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Agentpv: Víš, co je karanténa??? Žádný výlety!! Karanténa je status práce neschopného a MUSÍ být v místě, které uvedl jako místo kde bude karanténu vykonávat!!! Nedodržení karantény je trestným činem!

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Do přírody, do lesa, kde skoro nikdo není?
Ale notááák.. :P

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Karanténa je karanténa. V zásadě je to KHS nařízená úplná izolace. Jaký výlety??? A správně jsi napsal „skoro“. Uvědom si, že karanténou je ošetřeno ne plošné podezření, ale konkrétní a důvodné!!

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

http://www.szu­.cz/tema/preven­ce/izolace-karantena-1?source=rss

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

… může být… To je přesnější.

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek