Avatar uživatele
anonym

Jak se mám bránit, když jsem obviněný z něčeho co jsem neudělal? Hrozí mi kvůli tomu vězení. Pan Milan

V roce 2007 v dubnu jsem se seznámil s jedním klukem, na první pohled normální kluk, tak jsme se dali dohromady a seznámili, vídali jsme, já jsem hodně jezdil k němu domů a zamiloval se do něho, jenže jsem cítil, že to není oboustranné, on o mě neměl zájem. Koncem srpna 2007 jsme se rozešli, neviděli jsme se skoro 3 roky, psali jsme si na portálu občas, ale neviděli jsme se během těch 3 roků. Koncem dubna tohoto roku jsem mu napsal, že bych ho rád viděl a pokecal jak se má a žije a přišel na kafe. On napsal že jo, ať se stavím. Tak jsem se stavil 30.dubna 2010 asi v 8 hodin večer. Měl návštěvu, byl u něho nějaký chlap, už na první pohled mi neseděl, cítil jsem z něho a z jeho očí, že je to kriminálník. Požádal jsem ho(mého bývalého přítele), že si kafe nedám, jelikož kafe nepiju, dal jsem si 2 dl bílého vína, tak jsme se chvíli bavili o životě jak se kdo má co dělá za práci a apod. No a pak jsem poslouchal, jak se baví oni dva, bavili se jen o tom, kam půjdou na pivo a o eurech, a o tom kde prodají autorádio. Najednou se mě ten chlap zeptal, jestli mu nenafotím přirození na mobil, aby měl fotku, já se zarazil a řekl, že ne co blbne, že nejsem žádný úchylák. dopil jsem víno a řekl bývalému, že jdu pryč, že už musím. Tento den se mi stal osudným. Po týdnu jsem se dozvěděl, že můj bývalý přítel je původem ruské národnosti a že spáchla v minulosti několik trestných činů, krádeže, ublížení na zdraví atd. Od mého kamaráda jsem se dozvěděl, že je to mafián a že převáží kluky přes hranice a obchoduje s lidmi a inkasuje za to eura a že já jsem měl být jeden z kluků co měl být převezen přes hranice. Okamžitě jsem dostal strach a začal se klepat. Jenže aby toho nebylo málo, tak se časem zjistilo, že on má 3 komplice, kteří v tom jeli s nima. Policie je odhalila a předvolala každého na podání výpověd na výslech. Můj bývalý přítel spolu s dalšíma 2 komplici vypovídali, že jsem v tom jel taky., že jsem o tom věděl a tak. Můžete mi poradit co mám dělat, jak se mám bránit za křivou výpověd z jejich strany a pošpinění mého jména já jsem nic neudělal, oni se mi jen mstí. Pan Milan

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? skorcovaz před 4978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Na nějaké pošpinění vašeho jména bych v současné době zcela určitě kašlal. Pro vás je důležité, abyste se vyhrabal z tohoto nařčení.
Píšete v úvodu, že jste obviněn. Policie vám již dala usnesení o obvinění nebo jste byl pouze u výslechu-podání vysvětlení?
Ano, msta se opravdu může vymstít, jelikož pokud budou držet při sobě a vy jste sám, může se stát, že to odskáčete, ale já osobně bych vypovídal pravdu, nic nezamlčovat a ono se ukáže.
Hezky jste svůj příběh popsal, detaily jsou důležité. Pokuste se naopak vy z těchto detailů těžit, pokuste se vzpomenout a najít případné svědky, kteří vám dosvědčí opak než říkají oni.
Neměňte výpovědi, opravdu si vše v klidu sesumírujte a na tom stavte svou obhajobu.
To, že někdo něco tvrdí, není ještě směrodatné. Vám by to museli prokázat a to se doufám ještě nestalo.
Držím pěsti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

vemte si na pomoc právníka,dále si nechte zmapovat přesně dny ve kterých jste údajně měl těmto lidem pomáhat pak si přesně vzpomente a najděte si svědky na ty dny aby vám dosvědčili že v inkriminovanou dobu jste byl někde jinde,nic policii nezamlčujte,nes­kreslujte,poli­cie bude určitě pátrat i ve vašem okolí,pokud jste slušný,bezpro­blémový občan,musí k této skutečnosti přihlédnout,dále jsou důležité jména osob se kterými jste měl ůdajně spolupracovat,ta­kové obvinění které bylo na vás podáno se jen těžko dokazuje,trvwjte a na to máte nárok,ovšem tento musí podat váš obhájce aby svědci svědčící ve váš neprospěch byli vyslícháni každý zvlášt,to bude pro vás velká zbran,nebot i kdyby byli sebevíc sehraní,vždy se jejich výpovědi budou od sebe lišit,a lépe se poznají nesrovnalosti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
skorcovaz

Taky bych se držela pravdivé verze a taky řekněte, že jste ochoten jít na detektor lži. Pokud říkáte pravdu, nemáte se čeho obávat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek