Mirushka

Může jít přítel do vězení??

Dobrý den, chci se zeptat.Před pár měsíci jsme měli s přítelem neshody , které nás bohůžel ted dostihli..udala jsem přítele za omezování domovní svobody a krádež notebooku. Chvíli na to jsme zjistili že spolu čekáme miminko,. Ted mám strach že přítele zavřou.Za nedlouho musí k soudu.Můžete mi někdo poradit, co můžu dělat, aby vše dobře dopadlo??.
Doplňuji:
A ještě jestli bych se mohla zeptat… Co se týče toho notebooku, tak notebook byl odcizen z mého bytu, ale byl mého známého.. Já jsem na policii nahlásila krádež, ale zbytek už řešili se majitelem notebooku. Jak se to bere v tomto případě? Můžu to též stáhnout já? Nebo v tomhle případě to nejde??

Nejlepší odpověď
zzzzz

jedná se o osobu blízkou, svůj souhlas s trestním stíháním vezměte zpět. Proti osobě blízké nejste povinna u soudu vypovídat. Zajděte za státním zástupcem a vyřešte to s ním. On stáhne žalobu, můžete to udělat i u soudu, při hlavním líčení.
Doplňuji:
Noťas vraťte, nebo mu ho zaplaťte a známý může říct, že došlo k nedorozumění a že jste mu ho už vrátili. Každopádně, to musí říct majitel věci. Nemůžete ho k tomu ale nutit, jen se omluvit a slušně ho požádat o pomoc. Je jen na něm zda to udělá.
Takového přítele bych kopla do zadnice a nepořizovala bych si s ním dítě, ale to je vaše věc, a toto jen můj názor.

Další odpovědi
Hlada

Trestní oznámení nemůžete stáhnout jako soukromou žalobu. Činnost prokurátora nemůžete nijak ovlivnit. To není vámi placený advokát. Můžete maximálně nevypovídat. Stejně tak nemůžete zastavovat činnost policie. Nevíte, co už policie zjistila, takže přicházet s nějakou smyšlenou verzí se vám nemusí vyplatit. V obou případech byste mohla být obviněna ze zločinu křivého obvinění podle § 345 tr. zákoníku.
Jesti se prokáže, že je váš přítel pachatelem trestných činů a to přímo na vás, nemáte žádný důvod s takovým člověkem zůstávat bez ohledu na těhotenství. Najděte si informace o domácím násilí. Můžete také navštívit některé krizové centrum.

Awe

A kde bereš jistotu že s tebou bude dál?A´t je to jak chce,ale pokud na mě žena podá trestní oznámení už bych se nevracel.Druhá věc je proč ho chceš zpátky ty? Omezování domovní svobody a doufáš že se napravil?To je nesmysl.Jestli tě nějakým způsobem omezoval tak to bude ještě horší.

bolak

Tyjo to je jak z červený knihovny..

A proč prostě neřekneš že ten notbuk se našel, žes ho měla ve skříni a že ses spletla?

Mirushka

A ještě jestli bych se mohla zeptat… Co se týče toho notebooku, tak notebook byl odcizen z mého bytu, ale byl mého známého.. Já jsem na policii nahlásila krádež, ale zbytek už řešili se majitelem notebooku. Jak se to bere v tomto případě? Můžu to též stáhnout já? Nebo v tomhle případě to nejde??

Mirushka

Opravdu to jde takhle „lehce“ ? Tak to je super. Děkuji moc.