Lll

Co delat, kdyz me byvaly pritel udal za neco, co neni pravda?

Dobry den,

S byvalym pritelem, otcem naseho syna, jsme meli nedavno konflikt kdy me uhodil. Vse jsem sla nahlasit na PCR, on byl vsak rychlejsi a sel me nahlasit za to, ze jsem mu udelala skodu na aute ( kopla do nej ) a skoda byla 2 500.- na aute nema vubec, ale vubec nic. Co delat v tehle situaci? To nemusel dokladat dukazy, fotografie? Nemuzu byt prece 'potrestana'na­pr.jako prestupek.. za neco, co neni pravda. Nevznikla vubec, ale vubec zadna skoda. Nahlasit me sel jako prvni proto, aby nebyl za blbecka. Vedel, ze to udelam. Dekuji za odpovedi..:-(

Nejlepší odpověď
autacek

Otce svého syna jste si vybrala zvláštními preferencemi, očividně máte hezký rodinný vztah. Další postup bych viděl nechat to na orgánech činných v trestním řízení, resp. na soudu. Vám hrozí zaplatit případnou prokázanou škodu, mu zákaz styku a kriminál. Trochu nepoměr, na to, abyste se navzájem udávali, nemyslíte?

Občanská rada zní, příště nekopejte příteli do auta, možná vám pak za to nepřiletí facka a budete mít doma klid.

Další odpovědi
Emefej

Nedělej nic, přítel musí dokázat pravdivost svého tvrzení.

anonym

Pochopitelně vám to nebrání podat na „přítele“ žalobu za ublížení na zdraví. Bude se to řešit jako samostatné případy (žádné „zub za zub, oko za oko“) a každý ten případ bude nutné dokázat zvlášť. Důkazní břemeno je vždy na žalobci.

Takže pokud jste se nechala ošetřit v nemocnici zajistěte si výpověď ošetřujícího lékaře nebo alespoň písemné stanovisko. Samozřejmě to nijak nedokazuje že se útoku dopustil váš, přítel, bude to chtít i očitého svědka.

ivzez

Nedělejte nic, Váš „povedený“ … (přítel to není!!)
bude muset své tvrzení prokázat.

Drapova odpověď je chybná → nelze prokázat, co se nestalo,
nebo co člověk neudělal. Neexistenci něčeho nelze dokázat.

Drap

Dokázat, že obvinění je nepravdivé.

Muffz

Tu má někdo dojem, že soudy nemají, co dělat, tak je nutné je zatěžovat blbostma. Škodu na autě musí dokázat (fotografie / přivolat policistu, který to zaeviduje a potvrdí), zároveň musí dokázat, že jsi to udělala ty (což je slovo proti slovu, pokud tě nikdo neviděl a nepotvrdí to).
To samé u tebe, za jedno uhození (i když samozřejmě se to nemá) se nepodává trestní oznámení (pokud to uhození nemá za následek rozbití lebky).

Takové řešení malicherností skrz policii a soudy je dle mého úplně zbytečné a ukazuje na neschopnost konstruktivní komunikace.

bolak

Prostě dojdi na policajty a to cos tady napsala, řekni tam. Policajti jsou totiž strašně blbí a nevěděj že maj denně pročítat Odpovědi.cz.. myslím že je v tomhle přeceňuješ

aliendrone

Inu… důkazní břemeno o vznilé škodě bude na něm, tedy ON bude muset prokázat vzniklou škodu. Policie s ohledem na výši škody vyhodnotí jako přestupek (stejně tak jako tu facku – pokud si v jejím důsledku nepobydete na neschopence déle než týden) a věc bude nejspíš řešit nikoliv soud, ale obvodní/obecní úřad v rámci přestupkového řízení a „spravedlivě“ vám nadělí oběma pokutu. To víte, stát potřebuje peníze. ;) :D :D

Víte, v dnešním DOKONALÉM, SPRAVEDLIVÉM systému plnému PRAVDY a LÁSKY se nemůžete divit ničemu. Moc vám přeji, abyste kdysi měla tolik rozumu při volbě partnera a váš ex nebyl takříkajíc „multikulturní“ (fackovat ženy je bohužel vlastní určitému množství mužů, ale NĚKTERÝM TYPŮM VÍCE), protože to by byl OPRAVDU průšvih!! V okamžiku, kdy takový element začne vřískat „dyžgrymynáce!!“ byste byla totálně v prd*li. ☹

annas

Musím dávat pozor na to, co přeně neznám.

anonym

samozrejme v pripade predvolani se urcite dostav. Tolik jen poznamka k jedne z odpovedi, ktera radi nedelat nic. Minimalne toto bych radil udelat, protoze hrat mrtveho brouka se v techto pripadech sakra nevyplaci.