Avatar uživatele
Luke19

Jak se lépe učit matematiku

Nastoupil jsem na SŠ. Všechno mi tak nějak jde, ale v matice cítím nedostatky. Jak se je mám doučit ? Mám si třeba začít nejprve opakovat počty typu 36+78 atd ? Díky všem moc za rady

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3819 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Supercom

No zakladem matematiky není naucit, ale pochopit. Když se matematiku budes ucit, tak vse za par dni zapomenes, ale když to pochopíš a bude vedet jak to funguje, tak to budes umet nadosmrti. To je tak obecne a nikdo nevi co probirate, co uz umis, co se chces ucit atd…takze se da tezko odpovědět ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BaRuNiCe

Jde o to, co přesně ti nejde… musíš hlavně pochopit princip, jak to počítat, pak už to půjde

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marek953

Jak píše Supercom, důležité je to pochopit. A pak taky počítat, počítat a počítat. Nejlepší je pořídit si sešit na doma a pokaždé hodině si do něj doma opsat zadání příkladů, které jste dělali ve škole a zkusit je vyřešit sám. Případě si koupit nějakou sbírku úloh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lutagame

Záleží co ti nejde … jestli jedna daná látka , tak zkus se podívat do učebnice všechno si o kapitole přečíst a hlavně zkoušet to … kdyby pořád nešlo popros mámu , nebo tátu ať ti pomohou to vysvětlit … jestli ti nejde celá matematika zeptej se učitele jestli by tě mohl doučovat nebo starších žáku …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bart 88

Matematika je hlavně o logice :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek