tojsemja123

Jak se jmenuje tento hudební přístroj?

Dobrý den všem, chci se zeptat, jak se jmenuje přístroj, na který se postupně nahrávají zvuky a přístroj je nahrává a přehrává? Používá ho např. Ondřej Ruml v tomto videu: http://www.you­tube.com/watch?v=tlZ30HS­fV XA Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Odkaz nejde vložit, ale je to video Ondřej Ruml – Don't worry be happy

Odpovědi
marci1

Údajně se to jmenuje loop station.

arygnoc

český ekvivalent neexistuje, prístroj je popisovaný ako „realtimový stereo sampler a nahrávač smyček“.

sampel
● v elektronickej hudbe digitálne spracovaný zvuk alebo hudobný úryvok.

sampl
● muster
vzorka, ukážka tovaru.
● reprezentatív­ny výber.

sampler
● vzorník, kolekcia vzoriek.
● gramofónová platňa, kazeta alebo kompaktná platňa s výberom reprezentatívnych nahrávok určitého interpreta, smeru a pod.
● vzorkovač.
● počítačový generátor zvukov rôznych nástrojov a hlasov.

sampling
● v elektronickej hudbe záznam digitálne spracovaných úryvkov hudby alebo jednotlivých zvukov a ich opätovné použitie (v inej skladbe alebo nahrávke).

samplovanie
● digitálne zaznamenanie zvuku či nástroja do počítača a jeho spracovanie.

samplovať
● vytvárať a znova používať digitálne spracované úryvky hudby alebo jednotlivé zvuky.

Zdroj: http://co-to-je.sk/vys.php?vol­ba=1&book=0&vy­pis=off&q=sam­p&pag=0&pama=0&pa­mi=0&mem=1

klob1

Dneska je různých výmyslů pro lidi co neumí hrát a zpívat.Já vyznávám hudbu,mám sice studio,tak pro nějaké chudáky třeba..Sice také trochu někdy se hanbím,když nemám živé hudebníky a nahrazuji je.Ale vždy je někdo kdo to musí odehrát..Jo efekty se začíbají stále více používat a krabiček co tzv.nahradí lidi..Ale v jednom to nikdy nenahradí,když má někdo sluch,tak to pozná,že to není ono.
Sice pracuji i se syntézou dost dobrou,ale to jen proto,aby se tvořili nové zvuky..
Doplňuji:
Jak jsi přišel,že je to hudební nástroj?Tak někdo to třeba používá,ale za hudební nástroj bych to nepovažoval to dost uráží skutečné Hudební nástroje..jen bych to nazval spíš elektronickou hračkou…nebo efektem,snad ani to ne..jen vymyslem..to posluží zrovan stejně i pár jiných věcí,co to také dokáží dělat..
Hudební nástroj to ne snad!!!

led

Správny odkaz:
http://www.you­tube.com/watch?v=tlZ30HS­fVXA
viackanálový flashpamäťový opakovač s mikrofonným nahrávaním

led

loop station = opakovač