MK44

Jak se hraje minecraft?

Můžete mi prosím vysvětlit seriózně, systematicky, stručně, výstižně a polopaticky v čem spočívá hra minecraft, jak se to hraje, co je cílem/smyslem hry, o co v ní jde, co je k tomu potřeba, jaké má kladné a záporné výchovné stránky, pro lidi jakého věku je určena, zda ji necháváte hrát své děti?

Pomocí vyhledávací lišty jsem našel pouze dílčí dotazy/odpovědi ohledně konkrétních problémů se hrou od lidí, kteří zjevně znají tyto základní informace a už hrají. Což pro mně jakožto člověka v druhé polovině životního zápasu neplatí. ☹

Z wikipedie, minecraft.net ap. jsem nevyrozuměl, zda jde o nějakou 3D fantasy střílečku, nebo se tam naopak něco plánuje, projektuje, buduje a rozvíjí tvůrčí či ekonomické nebo podnikatelské myšlení nebo něco v tom smyslu (Hospodaření na farmě, aby byly potraviny a mohlo se hrát dál? Jak dalece je to ne/realistické v porovnání se skutečným farmařením {„Killed zombies will occasionally drop a single carrot …“ 😮 }? atd.). Nejde mi to dohromady. ☹

Děkuji
Doplňuji:
Jde mi spíš o vysvětlení nebo zhodnocení náplně té hry.
Je to jen zábava, zabíjení času? Nebo to hráči něco dává ve smyslu získání nějakých vědomostí nebo dovedností – já nevím, např. nějaká průprava k programování, k tvorbě designu, k hospodaření na skutečné farmě nebo v podniku, něco z techniky, mechaniky atp.? V případě hry více hráčů online jde spíš o kooperaci nebo o rivalitu?

Nejlepší odpověď
Luckyes

Ahoj sama mám doma minecraft. Jde tam v podstatě o to že si stavíš dům farmu a jednoduše hospodaříš aby jsi měl energii a mohl tak pokračovat dál. Cíl ry není přesně určený ale většina lidí tvrdí že jde o to zabít jednoho draka a to je konec hry al dá se hrát dál. Tak snad jsem ti poradila.

Další odpovědi
dědapetr

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4Ri33FCKPmk

https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=gUXjU6HLI­YqJ8QeZ1YGYAg&gws_rd=ss­l#q=Jak+se+hra­je+minecraft

melanie

Jde o to zabít draka a withera a hrát chceš-li dál. Jinak je to vpodstatě sandboxová hra.

huxa

Zrodí se tvá ničím nevybavená postavička na pustém ostrově a máš jediný úkol-přežít. Můžeš si nastavit, jestli budeš mít nepřátelé a jestli budeš mít pouze jeden život. Jinak musíš se bránit proti nepřátelům, jíst a dělat tedy věci s tím spojené-stavět obydlí, zjednodušeně farmařit, atd. Jeho největší výhodou je možnost postavit a zničit téměř cokoliv-neboť se celý svět skládá z metrových kostiček, tudíž je to takové novodobé levné lego.
Díky obvodům lze zde téměř vše automatizovat, tudíž je daleko větší záběr na logické myšlení a programování, než-li třeba u lega.
Jestliže zabiješ nepřítele, dostaneš z něho nějaké předměty, což je běžné i v reálném světě-jestliže zabiješ sto lidí, u některého můžeš najít třeba dotyčnou mrkev.
Multiplayer lze pojat jak PVP (player vs. player-rivalové), tak jako nonPVP-kooperace, případně každý na vlastní pěst, ovšem díky možnosti naprogramování své mapy můžeš vytvořit různé mapy či kousky map, kde jsou „eventy“-akce typu dosťan se z bludiště, různé skákačky, aréna, …

Je to velmi kreativní hra, ve které můžeš dělat hodně věcí a s kterou lze dělat velmi mnoho věcí, je to snad hra s nejvíce mody a texturepacky.