Jardac1

jak se dovolat na toto číslo – +421 58/794 15 61

Řeším problém, jak se dovolat na toto číslo – +421 58/794 15 61. Při zadávání se automaticky doplní lomítko, a i když ho odstraním, tak se stejně nedá dovolat. Poradí někdo?

Odpovědi
Pepa25

Jestli se nedá dovolat, tak je to číslo neexistující nebo zrušené. Formálně je to správně, na Slovensku mají 9 číslic, takže 587 941 561 může existovat, 58 je směrový kód Rožńava a Revúca.

marci1

Zřejmě mají nové tel. číslo. Zkus volat číslo: +421 587941278
https://sosdob­sina.edupage.or­g/
🙂

Filip84

Protože tomu, zase, nerozumíš, no! 🙄

To číslo se skládá z:

  • NDC 58
  • SN 7941561.

Schluß, to je celý příběh, jako. Žádné závorky, lomítka, pomlčky, nic neřeš, to nemá v případě zadání účastníkem vůbec žádný sensus, k ničemu to není.

Naklepej do účastnického terminálu (mobilního, JTS nebo NTS): 00421587941561, inicialisuj hovor. Pokud, teda, voláš z České republiky, pokud bys volal, například, z Japonska, zadával bys 010421587941561.

Pokud se hovor nespojí: volané číslo neexistuje, linka je obsazená nebo „toho času“ odpojená.

Zapomeň na nějaké národní varianty, na jakékoli zvyklosti, hotovo. Každé účastnické číslo, kdekoli na světě, pokud jde teda volat přímo (pokud nejde: voláš mezinárodní spojovatelku v Pyongyangu na čísle 00850218111, všude jinde jde), zadáváš v kombinaci IDD+ISD+NDC+SN, to znamená:

00+421+58+7941561

bez mezer, bez pomlček, plusů, lomítek, čehokoli.

  • IDD, international direct dialing, kód přímé volby, je kód, který se řídí lokací, z které účastník inicialisuje hovor. Samoa ho má 0, Keňa, Singapur, Tansanie a Uganda 000, Guyana Hong Kong a Mongolsko 001, Australské společenství 0011, Kambodža, podle operátora 001 nebo 007, Indonesie 001, 007 nebo 008, Japonsko 010, většina Ameriky 011, 1×x0 Chile (podle operátora), no a 8, 9 nebo 10 má Rusko, Bělorusko, Greatest Country of the World Kazahstan, Taijikistan, Turkmenistán a Uzbekistán. Všude jinde na světě funguje 00. V KLDR funguje i 99, ale 00 taky, takže stačí vědět: 00.
  • ISD, international subscriber dialing, je mezinárodní kód země. Pro českou republiku je to 420, pro KLDR 850, pro Štát Bačalandia 421, například. Zadáváš po IDD, bez mezer, bez pomlček, lomítek nebo čehokoli podobného.
  • NDC, national destination code, je národní kód místa, no a nebo poskytovatele služeb elektronických komunikací. U nás je to, třeba, 2 pro obec Hlavní město Praha, 95 pro přístup do NTS (neveřejná telefonní síť), nebo, třeba 601 pro přístup do mobilní sítě. Jediné, na co je potřeba si dát pozor je, že místní lidé, obvykle, píší číslo is NDD (national direct dialing), což třeba u Slováků bývá „0“, tu je potřeba vynechat. Oni napíší číslo jako 058/794 15–61, ale ty musíš, za ISD, naklepat 587941561. Prostě: mezi ISD a NDC nesmí být nula, mezera, pomlčka, nic.
  • SN, serial number, je, jednoduše, účastnické číslo a kombinace (NDD)+NDC+SN tvoří národní formát telefonního čísla, samotným SN už se (zpravidla) nikam nedovoláš. Je dobré vědět, jak dlouhé SN má být, respektive, jaká je délka celého účastnického čísla (u nás je to 9 znaků, například, v UK 10 znaků atp.), ovšem ne úplně každý stát má jednotnou délku telefonního čísla.

To je celé, jako, nic na tom není.

Jardac1

Pepa25 – ano, číslo je asi opravdu zrušené

marci1 – to je úplně mimo, nechci volat do soš…

Filip84 – co napsat… bylo mi jen divné, že se to lomítko při psaní do telefonu doplní automaticky, ostatně je to napsané i v otázce, takže si to prosím vyzkoušej a potom teprve poučuj 😉