Avatar uživatele

Jak se dostat na univerzitu 3 věku?

Pokud jsou jen pro osoby v důchodovém věku, není to diskriminační? Co když má někdo zájem o obor, rozšíření obzorů, ale pro mladší věk nemůže chodit na přednášky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Účastníkem studia může být:
Senior se statutem důchodce
Invalidní důchodce bez rozdílu věku
Osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní nebo čekající na statut důchodce)

Projděte si odkaz, určitě se dovíte víc.

Např. to, že jedním ze způsobů činorodého přístupu ke stáří je vzdělávání, které se pro seniory stává prostředkem pro hledání cesty, způsobu života, hodnot života, pro poznávání možností, ale i nutností v životě. Je chápané jako životní hodnota sama o sobě, jedna z možností „dobra“ v životě, požitek ducha, který může a má být přístupný všem.

Vzdělání je vlastně celoživotní systém...

http://www.e-senior.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To není pravda, že je jen pro důchodce, bývá od padesáti let. Tento typ studia je zaměřen na dříve narozené ročníky, které mají volno i přes týden (důchodci, nazaměstnaní aj.) a výuka může být uspořádaná libovolně. Pro mladší zaměstnané ročníky je určené dálkové / kombinované studium, kde je výuka především o víkendech.

Já měla na VŠ jednu profesorku, která také přednášela Uni 3. věku a říkala, že pokaždé, když tam jde, tak má deprese, jelikož tam docházejí lidé mladší než ona.
Ale naopak znám důchodce, kteří studují klasické dálkové studium.


Avatar uživatele
Stříbrný

Není to diskriminační, je to akce určená pro určitou skupinu lidí. Stejně nepovažuji za diksriminační, že neberu starobní důchod.

Pokud máte problém s docházkou, můžete se přihlásit ke kombinovanému (dříve dálkovému) studiu. Po úspěšném absolvování dostanete plnohodnotný diplom.


Avatar uživatele
Zlatý

Mám osobní zkušenost, že podmínka důchodového věku se v praxi nedodržuje. Pokud zůstane v kurzu volné místo, škola příjme i mladšího uchazeče. Přijímací řízení je na každé škole trochu jiné, do některých kurzů se dělají zkoušky, takže je možné se tam dostat i dodatečně. Doporučuju zkusit to a přihlásit se.


Avatar uživatele
Bronzový

Věc se má tak, že pro tento typ studia si stanovují školy své podmínky individuálně, včetně možného věkového limitu, v praxi jsem mnohokrát viděl, že tak defakto rozšiřují své kapacity a studentům nabídnou v posledním ročníku přestup mezi tzv. řádné, předchozí zkoušky ti uznají a školu tak dokončíš následně s titulem. Nevýhoda je, že tento typ vzdělávání není považován ve svém průběhu za studium, pro účely většiny ostatních zákonů, a mnohdy je zpoplatněn. Po absolvování školy je už to pak ale jedno.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Dochy, jsem PID a na některý obory bych rád chodil. Že nebude glejt mi nevadí.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Pak, jak psala annasm, se pravděpodobně můžeš přihlásit. Ověř si ale na konkrétní škole.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.