Kyta

jak se dostat k mědi z kabelů? nechci je pálit nad ohněm 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

To je snadné. Odstraníš izolaci. Lze to udělat několika způsoby.

Další odpovědi
Klaproth

Jestli chceš měď odevzdávat do výkupu, tak si nepřidělávej práci sundaváním izolace. V každé slušné výkupně to berou i s izolací a podle tabulek to přepočítají na hmotnost kovu.

zdroj: vlastní zkušenost

Edison

Odizolovávacích nástrojů jsou mraky. Jen si vybrat. ten mikov si jen tak někdo do břicha nekuchne… Takže… Ty raději něco mnohem bezpečnějšího.

elkon

kapitáne, z tvé odpovědi je vidět, že jsi nikdy neměl kabel v ruce, protože jinak bys takovou pitomost nevyplodil. Kabel se vždy holí k sobě, jinak to ani nejde. A proto to dělají odborníci a ne nějací matláci. Když to dělá elektrikář, většinou nemá problém, protože ví jak na to.