Ucetni

Jak se dostat do politiky a lze se stat politikem i bez vysoke skoly, co je pro to potreba?

Zdravim,

tak mi to prislo na mysl, zda je mozne dostat se do politiky bez vysoke skoly, mam na mysli vsechny druhy politky jak vysokou, tak i nejakou tu zakladni popr. karierne rust a jakymi zpusoby se lze dostat do techto kruhu.

Diky.

Odpovědi
aliendrone

V našem úžasném a superiózním společenském zřízení? Stačí mít přiměřené charisma a dobré komunikační schopnosti (především bez zaváhání lhát lépe než baron Prášil!) – a můžeš rovnou kandidovat na prezidenta s dobrou šancí ke zvolení!! :D :D :D

dr.luha

Martin Schulz (* 20. prosince 1955 Hehlrath, dnes součást Eschweileru) je německý politik, jenž byl v letech 2012–2017 předsedou Evropského parlamentu. Byl poslancem Evropského parlamentu za Sociálně demokratickou stranu Německa od roku 1994 do roku 2017. Pohádkový měsíční plat, vyučený knihovník (bez maturity).

dubraro

Asi bude potřeba vstoupit do nějaké politické strany a v ní pracovat.
Pro politiku se žádné vzdělání nevyžaduje.

Kryšpín

Je zapotřebí být vzdělaný, pracovitý, charismatický, ale hlavně musí být vybaven jako mistr manipulací a slibů.
Nesmí mít vyvinutá mozková centra za stud a svědomí, jsou to převážně psychopati, to není nemoc, ale těžké postižení, tak se lidé rodí s postiženým charakterem.
Když takto nemocní se ke korýtkům dostanou, tak se nemoc rozšiřuje a poté se jedná o kombinaci psychopatologie a tvrdé souboje o rozdělení moci.
A obyčejný člověk v neobyčejném státě jenom zírá, já na bráchu bráška na mě.