sofi

Jak se dá léčit subileus?

Neví prosím někdo, jak se dá léčit subileus? Je to spojené o onemocněním karcinoidu ilea a generalizovaný tumor rektosigmoidea?
Předem děkuji za odpověď.
Dále bych se chtěla zeptat, zda má pacient, který je v domácím ošetření nárok na infuzi s výše jmenovanou diagnozou? Může přijít zdravotní setra domů? nebo musí pacient do nemocnice?

Nejlepší odpověď
pekynka

Dobrý den, subileus je stav částečné střevní neprůchodnosti,pro­vází ho pocit plnosti, pocit na zvracení, říhání, špatný odchod plynů, vzedmuté břicho, mírná bolest břicha. Může být jen poruchou funkce střev, pokud pacient nepodstoupí chirurgické konzilium nebo není observován v nemocnici, může se vyvinout do ileu – úplného uzávěru střeva a to už je urgentnístav kdy se musí opeovat neboť hrozí prasknutí střeva, výtok jeho obsahu do břišní dutiny, vyvíjí se celková sepse a přichází úmrtí. Se jmenovanými nemocemi je toto úzce spjato. Infuze doma v tomto stavu, kdy není operační léčba bych vůbec neriskovala.Vše je nejlépe pod dohledem lékaře, je totiž možnost zdravotnického personálu rychle reagovat při případných komplikacích -alerg. reakce, anafylaktický šok. V domácím prostředí není vybavení pro urgentní zásah.