jirinka001

Jak se čtou anglicky webové stránky?

Omlouvám se, jestli to tu už někde je, ale nikde jsem to nenašla.

No jo, když já neumím moc dobře vysvětlovat :D Já jsem tím myslela výslovnost, že když u nás se to čte vé vé vé tečka atd. tak jak se to čte anglicky :D

Nejlepší odpověď
quentos

štamgast nemá pravdu, „ví“ je obyčejné V, nikoli dvojité. Když o něčem vím prd, tak neodpovídám.
Anglicky to čtou „dabl jú dabl jú dabl jú dot…“ („dot“ = tečka)

Další odpovědi
jáára

Nějak jsem tě nepochopil.

Čtou se jako každý jiný stránky. Německý se mi čtou horší než třeba Španělský.
Edit: dabl jů, dabl jů, dabl jů.

marci1

Klikni na třetí obrázek u anglického podoby (výslovnost):-)
https://transla­te.google.com/#cs/en/­www

štamgast

ví ví ví dot něco dot kom, sí zet, ork, net atd.