ORION_

Jak se chápe 2. světová válka v Německu?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, jak Němci chápou 2. světovou válku. Třeba jak se vyučuje na školách? Není to trochu zvláštní, učit se o svojí vlasti, že začala 2. světovou válku a tím zmařila miliony životů? Myslím, že tohle jim nikdo nikdy nezapomene.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkazu. V archivu je podiobná otázka

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-pohlizi-nemecke-ucebnice-na-otazku-nacismu-a-2-sv-v-obecne

Jak pohlíží německé učebnice na otázku nacismu a 2.sv.v. obecně?

Ještě další otázka v archivu

Co se dnes učí Němci o Hitlerovi?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-dnes-uci-nemci-o-hitlerovi

Další odpovědi
xxx3

Řekl bych, že právě role Německa v rozpoutání 2. světové války je Němcům natolik zjevná, že to vůbec nezametají pod koberec. Naopak, mám dojem, že ze svého selhání (a hlavně jeho uvědomění si) Německo momentálně spíš těží.
Jinak co se týče zapomenutí, či nezapomenutí něčeho „jim“. Je třeba si uvědomit, že naprostá většina současných Němců (a za nějaký čas všichni) nemá s 2 sv. válkou naprosto nic společného. Pouze se narodili v zemi, kde se to přihodilo.

Agneta

A jak to máme vědět ty trolle? Neumíš gůglovat? :DDD

Já si myslím, že u válečnických národů, jako u Francouzů, Němců a Rusů jsou, nebo byli ještě do nedávna „vojáčci“ natolik v ceně, že např. právě v Německu platili až do r. 2005 váleční dezertéři, Hitlerovým soudem odsouzení (pokud nebyli zastřeleni), za trestaného, a nedostali proto až do r. 2005 „práci“ (třeba ve státní službě). Ve školách je učí co stát chce…a nevědí o tom období prakticky nic:DDD

Takže ti můžu jen napsat, co si myslím, a stačí ti to?:D