Vojtěch

Jak se anglicky řekne „vysypané sklo“?

Okýnko automobilu. Rána. Sklo se vysype. Existuje v Angličtině výraz pro české „vysypané sklo“? Díky.

Nejlepší odpověď
quentos

Shattered glass – ale pozor, záleží na konkrétní větě. Pokud byste např. chtěl říci: „Ozvala se rána a pak jsem na zemi viděl vysypané sklo.“, bude to naopak – „glass shattered (on the ground)“, protože se jedná o zkrácenou přívlastkovou, resp. doplňkovou vedlejší větu (většinou se pozná podle „přechodnosti“ dané vlastnosti).
Mimochodem existuje i stejnojmenný film: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Shattered_Glas­s_%28film%29