Jak rychle odstranit staré tapety? Jaké jsou varianty?

Potřebuji poradit jak odtsranit staré tapety cca 20 let.

Nejlepší odpověď
ten který je

Nalijte si do kýble horkou vodu a štětkou namočenou v horké vodě potírejte povrch tapet.Hodně máčejte a po nějaké době začněte tapety strhávat.Půjde to celkem dobře.Zbytky tapet odstrante seškrábáním pomocí špachtle.

Další odpovědi
vagra

Pořádně namočit a strhávat a namočit a strhávat.Pozor,něk­dy půjdou dolů i s malbou,místy s omítkou.Záleží na tom,jak kvalitně byly nalepeny.Hroz­ná práce.

anonym

Dělali jsme to běžně tak,že jsme je namáčeli mal.barvou.Na první pohled je to na hlavu,ale právě ta barva způsobila žádaný efekt,totiž tapety se rychle namočily,samotná voda se rychle vypaří.Ale chápu – dnes by to bylo drahé.Záleží na tom,CO to je za tapety.Povrch­.Omyvatelné? V tom případě narušit(třeba škrabkou) povrch,aby se voda dostala na lepidlo.
Vydržely 20 let? Mohly by vzdorovat.Namá­čet,namáčet..­...A!! Po etapách,nesnažte se namočit najednou,co nestačíte servat,tak vám uschne.

anonym

Ja bych rekla horkou parou.

panenka

Zde v odkaze vám posílám jak odstranit tapety

Zdroj: http://www.ihow­d.com/cs/how-to-remove-wallpaper/