iamtheiam

Při pečení v troubě se hodně ohřívá celý povrch plynového sporáku Mora i dvířka trouby. Je to v pořádku?

Plynový sporák-trouba Mora – při pečení v troubě se hodně ohřívá celý povrch sporáku i dvířka trouby. Mám trochu strach, jestli se nemůže horkem poškodit přívodní hadice s plynem, za sporákem je při pečení odhadem 50 – 70 stupňů. Je to OK, nebo je nějak poškozené těsnění nebo dvířka trouby?

Odpovědi
Hlada

Je to v pořádku.
Přívodní hadice se nesmí dotýkat sporáku.
Pro informaci jsem stáhnul nějaké návody. U sporáků Amica 5010 se píše, že zadní strana může dosáhnout oteplení 50°C, takže 70° není závada.

Zdroj: https://najdi­navod.cz/navod-na-amica-shm-5106ta-w/download/

mosoj

V pořádku to není. To vypadá , že trouba má špatnou izolaci. Je nový nebo starý? Nový je na reklamaci, starý k vyhození!!!!

iamtheiam

Je 3 roky starý, hadice se měnila loni, každý rok se dělala servisní roční kontrola, i když plynař to při kontrole skouknul jen velmi rychle.

mosoj

A podle čeho odhaduješ teplotu???!!! Na 50oC neudržíš ruku !!!!

iamtheiam

Jen odhad- teploměr mám jen do 40. Na povrchu sporáku a na dvířkách bych při pečení ruku neudržela, knoflíky nebo plastové držadlo od dvířek jsou ok.