annas

Jak rozumíte výrazům, které se týkají postupu přípravy ovoce a zeleniny, aby tyto plodiny bez úhony přežily v mrazáku?

Které druhy je vhodné připravit:

  1. na hulváta
  2. na růžičky
  3. na kaši
  4. na jiný způsob
  5. celé plody

Objevila jsem v jednom časopise (název uvedu později). Autorka uvádí, že na první pohled vypadá zamrazování jednoduše, úrodu sklidíme, zabalíme, přesuneme do mrazáku.

Aby bylo možné si na zmrazeném pochutnat i v zimě, je třeba zvolit i správný postup přípravy.

Nikdy jsem neslyšela spojení „na hulváta“, ostatní jsem odhadla.

Jak jste na tom vy?

Přidá se ještě někdo?

Nejlepší odpověď
Drap

Neznám všechny výrazy, nezbývá než odhadovat,

  1. tak jak se sklidí, zabalit a zamrazit.
  2. Květák nebo brokolice, oddělit jednotlivé dílky/růžičky /a zamrazit.
  3. Rozmixované, předpřipravené potraviny, např. špenát, rozmixované jahody, medvědí česnek, povařené houby…
  4. Hotové nebo předvařené věci

5, Celé plody jsou podle mne jasné, očistit, zabalit zamrazit. Švestky, jahody, borůvky maliny

Další odpovědi
redy

Třeba jahody jedině v celku. Na kaši mi dělá babčina dřeň.

Ale na hulváta si myslím, že znamená mrsknout to do mrazáku a uvidí se, co z toho v zimě vyleze 🙂

Nejsem hospodyňka, tak nevím ☹

zjentek

No tak na hulváta nejspíš zamrazíte cokoliv. Hlavně se předem nestarat, jestli se to smí či nesmí a co z toho pak bude- tedy „vložit“ a neřešit následky.
Na hulváta můžete fakt cokoli, třeba kempovat a nebo parkovat.
Já zamrazování moc nerozumím, na hulváta umím tak maximálně sex.

Ale… musíte si to umět fajně představit, abyste tomu správně rozuměla.
Opatrujte se ;)