annas

Jak rozumíte méně známým úslovím?

Já jsem některá nikdy neslyšela.

Jeden stříhá ovce, druhý prasata…
Zapálit svíčku pro čerta…
Koňské kobližky nejsou fíky…
Dát kočce zvonek…

Nejlepší odpověď
Drap

Celá řada úsloví se používá spíše krajově.
1, každý dělá něco jinak.
2, dělat něco opačně, naprosto nevhodně
3, Neni všechno tak, jak se zdá na první pohled
4, Udělat nerozumnou, bláznivou věc, udělat něco uplně chybně

Další odpovědi
dědapetr

„Jeden stříhá ovce, druhý prasata,nemáme všichni stejné možnosti a nepomůže nám ani rozčilovat se.
„zapálit svíčku pro čerta", čili vlísat se do něčí přízně.
„dát kočce zvonek",v češtině si vystačíme se slovesem vyzvonit.
„koňské kobližky nejsou fíky",týkajícím se funkcí lidského těla.

Protože jsem nevěděl tak jsem našel.

http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/cestina/co-nam-rikaji-prislovi