Kura

Jak rozjet notebook rychleji? Jsou pomalé i www stránky.

Notebook cca 1 rok starý, Acer Aspire E 17 s win 10.

Notebook stále něco chroustá na HDD, aniž by vlastně něco dělal, jen se na něm čistě pouští internet.
Při otevření více záložek se zpomalí tak, že čekám na otevření nové záložky i minutu.
Dělá to i při Edge i při Chrome.
Jakmile otevřu jen jedno okno s jednou záložkou, vyletí práce disku na 100% a zatížení procesoru na 85%.

Co s tím krámem?

Nejlepší odpověď
led

Základná oprava -
znížte si počet otvorených programov, čím uvoľníte pamäť RAM
vyčistite počítač pomocou špecializovaného čistiaceho programu
napríklad Ccleaner free, tu môžte nielen odstrániť zbytočné súbory, opraviť register, upraviť programy, ktoré sa otvárajú počas štartu, odinštalovať nepotrebné programy… http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/
prípadne iného.
Pri prehliadaní internetu sa vám na disku neustále ukladajú rôzne súbory v dočasnom pracovnom adresáre Temp a v ďalších, pre vás neznámych, adresároch. Postupne sa zapĺňa aj register.
Prehliadač chrome je počas práce veľký žrút operačnej pamäte, preto nemajte otvorených veľa okien.

Další odpovědi
jpau

Osobně bych volil následující postup:

  1. Přeinstalovat OS
  2. Přidat paměti
  3. Vyměnit mechanický disk za SSD

Pochopitelně příčin může být mnoho, tzn. rada na klíč zde neexistuje a radit nějaký sofistikovanější postup asi nemá cenu… Snad jen se podívej jaký proces si kolik bere.

brillant

Odvirovat, odstranit balast…

still

Notebook má celkem slušné parametry, aby tohle nemusel dělat ani při používání „rozežraných“ prohlížečů. Optimalizujte chod systému. W10 v defaultním (základním) nastavení je černá díra na výkon počítače, i internetového připojení. Najděte si nějaké stránky s návodem, jak zvýšit výkon systému a odstranit z něj balast z Redmontu.

Použijte antivir s firewallem, který se dá podrobně nastavit. Za sebe doporučuji placený Eset Smart Security, nebo zdarma Avast.

Zvažte přechod na jiný prohlížeč. Opět pouze za sebe doporučuji Firefox.

Pruzkumnik

To znám
100% disk
V odkazu níže je návod jak to opravit, pusť si to třeba na mobilu a jeď podle toho, ten stejnej problém je jak na win 8 tak 8.1 a Win 10
Naštěstí je řešení také stejné
Pak dej vědět semka, popípadě do soukromé zprávy, dal bych ruku do ohně že to je ono a že to pomůže 🙂

Zdroj: https://youtu­.be/wgW04rKGRiw

jáára

Acer Aspire E17 – notebook pro babičku.

Tak čemu se divíš?

Zdroj: http://notebo­ok.cz/clanky/pred­staveni-notebook/2014/acer-aspire-e17