devi344

jak říct mamce že jsem dostal pětku z matiky. jak jí obměkčit

z matiky dostávám čtyřky,trojky ale já to prostě nechápu. Geometrie mi celkem jde, ale aritmetika je strašná. Tu pětku jsem dostal z procent. Chtěl bych si to nějak opravit ale učitelka nám nedává žádné možnosti.
Sice z matiky na výzo budu mít za 4 ale pro mamku je důlležitá známka tato. Ještě budeme psát nějaké testy z geometrie takže to snad vyjde
Doplňuji:
já to vim už od pondělí, ale strach je silnějš a tak jsem jí to neřekl

Nejlepší odpověď
danad1

No syn mi špatnou známku občas zavolá předem do práce než dojdu domů, nebo mi jí naservíruje s nějakou dobrou známkou ( pozor funguje jen s nějakým hlavním předmětem, taková jednička z tělocviku, nebo hudebky moc nenadchne ). Pak je taky dobré projevit snahu – domluv se s nějakým kamarádem, který matice rozumí ať ti jí vysvětlí a pozvi si ho domů, aby mamka viděla, že to myslíš vážně.

Další odpovědi
phirana

Řekni jí, že fetuješ a tvoje polovička je těhotná. Pak, že čekáš na výsledky HIV testů. Chceš samozřejmě nechat školy a jít pracovat, aby si uživil rodinu. Dostal si fajn fleka na hrabání listí. Až bude z tebe pěnit, tak jí řekni, že si děláš srandu a dostal si jen pětku z matiky. Uvidíš, jak jí spadne kámen ze srdce a bude ráda jen za tu pětku. :)

anonym

devi344, chceš obměkčit mamku nebo tu pětku a tím pádem matikářku? Zřejmě budeš muset asi zvládnout oboje. Je pro Tebe jednodušší napsat dotaz sem a ptát se cizích lidí, co s tím. Takže v první řadě musíš s barvou ven. Vysypej to ze sebe hned dnes. Uvědom si, že když to neuděláš, tak budeš mít celý víkend zkažený, a to není třeba. Jednou to říct stejně musíš. Začni se svým problémem s učivem dělat pořádek od základu. Jako jsi tady dokázal přiznat, jak to s Tebou je, tak to řekni mamince.
Procenta jsou jedno z nejjednodušších učiv na základní škole. Pravdu ale máš, že je to třeba pochopit. Není proč se toho bát. Jestli s tím chceš pomoct, napiš mi do interní pošty. Tohle by se dalo zvládnout i přes net. Uvědom si jednu zákonitost – jestliže některé učivo nepochopíš a potom nezvládneš, tak se na to bude „nabalovat“ další a další školní látka a začneš s tím mít skutečné problémy.
Nemusíš mít jedničky, ale je zbytečné se v tom začít topit.

marci1

Záleží na tom, jestli se učíš. Pokud ano, tak to mamince jistě vysvětlíš, ale pokud ne, tak sis to bohužel zavinil sám a maminka pro tu pětku jistě mít pochopení nebude, a to právem. Bez přípravy do školy bohužel pěkné známky mít nelze.