KatkatkaW

Jak říct anglicky „přeskočila jiskra“?

Hledám poměrně běžnou frázi, která ale není doslovným překladem. Vím, že jsem ji už mnohokrát slyšela, mám to na jazyku… Možná je to něco o energii nebo tak. Pomoc, prosím!

Odpovědi
Usoman

fall in love

quentos

Chemistry je ale, stejně jako česká „chemie“, spíš o fyzické přitažlivosti než o jiskře. (V jedné písničce se zpívá „Our chemistry will last forever“ – asi těžko bude „jiskra“ přeskakovat napořád.)
Mají úplně stejnou metaforu – „There was a(n instant) spark between us“ (resp. místo toho us si dosaďte příslušnou osobu).

KatkatkaW

ad quentos: Vím. Účelem nebylo přeložit „přeskočila jiskra“, ale vybavit si spojení, které jsem takhle pouze přiblížila, popsala. Asi jsem to měla podat jinak. I tak díky :)

quentos

hm, ale jestli to byla ta chemistry, tak jak už jsem říkal, to je úplně něcojiného než jiskra…

KatkatkaW

Už jsem si vzpomněla. Šlo o „to have chemistry“