Megaloman

Jak řeknu německy „s bratrem“ ?

Dnešní večer jsem věnoval víceméně celej němčině. Myslím, že jsem docela pochopil skloňování podstatných jmen, což jsem si dal za úkol. Jenže teď koukám do sešit, kde mám napsáno „s bratrem – mit den Bruder“. Podle toho co jsem se naučil by tam ale mělo být mit DEM Bruder, protože mit je předložka se 3. pádem, který v mužském rodě zní dem, pokud se nepletu. Přepsal jsem se v sešitě, nebo dělám někde chybu ?
Děkuji za odpověď :).

Nejlepší odpověď
Lorrien

Je to skutečně dem, jen jste se přepsal, stává se ;)

Další odpovědi
bolak

aus, bei, mit, nach, von, zu

3. pád, takže bych dal „dem Bruder“, ale počkej si na „q“

adamda

mit Bruder jestli se nepletu je to takhle

Lucaso

také se přikláním k „mit dem Bruder“

Nikipiki23

já jsem se koukala na google a tam bylo:mit Bruder.jinak nevim.