Elk

Jak připravujete sírovec? Máte nějaký recept?

Odpovědi
Kepler

Ještě mě nenapadlo pojídat nějaké dřevokazné houby, ale dají se použít jako každá jiná jedlá houba. Mladé plodnice sírovce žlutooranžového jsou označovány jako jedlé a chutné, jsou příjemné houbové chuti a vůně. Starší plodnice jsou ale tuhé a nechutné. Plodnice jsou výborné v guláši a omáčce, ale bývají připravovány mimo jiné jako obalovaný řízek. (wiki)

orestez

Elku díky za to Screamer radio, fakt používám mnoho let, teď už jen starou verzi, která hudbu ukládá na disk.
K otázce, was is sírovec? Romadur v pivě?

RyuzakiKate

Výtečná houba! Nejlepší je čerstvý, starší už tolik ne, stačí osmažit na pánvi třeba s trochou kvalitní sojovky a chutná jak masíčko! Nebo i nějakou dobu marinovat, třeba s nějakým kořením, trocha chilli do toho, červenou papriku, jé, jak bych si dala… :)