Nelie

Jak převychovat agresivního králíka?

Mám doma 6ti měsíčního králíka,plemene Teddy.Máme ji od jejich tří měsíců,ze začátku byla přítulná,ráda se mazlila a dokonce se mnou spala u televize na gauči.Postupem času,jak začla růst začala být "jiná"Nechtěla se nechat pohladit,nenechá si sáhnout do klece,dokonce mojí mamku honí a chce ji kousnout :D Ono to možná zní vtipně,ale dělá nám to starosti,protože nevíme co s ní.Máma už na to nemá nervy,protože nás napadá kdy se jí zachce a pomalu na sebe nenechá ani sáhnout.Nedávno jsme ji pustili ať se proběhne a skočila mámě na postel a počůrala peřiny.To byla její poslední kapka naděje.Museli jsme dát peřiny do čistírny.Teď se jí chce mamka zbavit.Přitom jí nikdy nebylo ublíženo,nikdy jsme ji nebili.A tak jsem se chtěla zeptat,jestli někdo nevíte co stím.Jestli se dá nějak "převychovat"" nebo jak to řešit.Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Ono to nejspíš žádný velký králík nebude, ale stejně bych ho doporučovala „převychovat“ na smetaně.

Další odpovědi
beer

S králíky bývá občas potíž, právě kvůli jejich chování a ne vždy to jeden zvládne..
„Co když je králík agresivní
Měli byste respektovat když vám ušák dává najevo že se mu něco nelíbí, a nedělat to. Pokud to stále děláte, bude k vám čím dál tím víc agresivní a nedůvěřivý. Pokud mu potřebujete sáhnout nenadále do teritoria, kde je přítomen, nejdříve ho uklidněte. Nesmíte ušáka vylekat. Položte mu pomalu a opatrně ruku na temeno hlavy a jemně ho pohlaďte … tak zaregistruje vaši přítomnost aniž by se polekal. Tiše a uklidňujícím způsobem na něj promluvte. Zatímco jednou rukou ho jemně hladíte po hlavě, druhou rukou se opatrně pokuste vzít do ruky misku kterou chcete vyndat. Nedělejte prudké pohyby. Pokud to nepomáhá, je možné zkusit jemným, ale pevným tlakem přitlačit jeho hlavu k zemi. Tím mu vyjádříte vaše nadřazené postavení králičí řečí a uchráníte se od jeho výpadu. Mezitím opět druhou rukou můžete manipulovat v kleci.“
Zkus si projít zdroj:

Zdroj: http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=vychova

anonym

Pravděpodobně prochází pubertou a tam je změna chování normální. Může trvat i několik měsíců, ale časem by se chování mělo vrátit do normálu. Tak hlavně trpělivost.
Doplňuji:
Další možností je, že může mít nějaké například zdravotní problémy. Ale spíše jde o tu pubertu. V té době si sameček i samička značkují teritorium – proto vám počůrala peřiny. S každým zvířetem bývají radosti i starosti a člověk by s tím měl počítat než si zvíře pořídí a přečíst si o něm co nejvíce informací.
http://zakrsly-kralicek.cz/fo­rum/kralicci/kra­lici-chovani/20111123-kousani-mirna-agresivita

Pájo

Souhlasím s tvojí mamkou.

Podobnou zkušenost mám z klasického chovu králíků, kde králíci s takovou náturou (při krmení útočili a kousali, mrzačili ještě ostatní králíky) se prostě brzo pekli v pkáči (promiň mi to v téhle souvislosti).

Adiska

Jo já jsem masožravec, takže šup s ním do trouby. 😁
Doplňuji:
Já vím je to morbidní, ale co chceš po zvířeti co má malý mozek? Vypadají roztomile ale furt mi jsou milejší potkani ti jsou velmi inteligetní.

samicek333

Asi puberta, ale není jistota, že se to odnaučí. Asi bych s ní zašla na veterinu, třeba je nemocná, a pokud vám veterinář řekne, že je v pořádku, že ji nic nebolí, asi bych se jí zbavila, protože mi to jako normální chování mazlivého králíka nepřijde.

mojitek

Králíka nelze něco učit-a to z důvodu velmi malého mozečku.Ve zkratce-je to tupé zvíře a s tím nic bohužel neuděláte.Pokud chcete něco malinkého a mazlivého a navíc čistotného a dost inteligentního,tak si pořiďte potkánka.S krá­líčkem šup do trouby -pardon.

Žaneta L.

Protože jsem si králíčka koupila sama, jsem v určitých situacích ochotná nosit vysoké lyžařské ponožky, protože mi na nohy (při vylekání) taky útočí.
Před kastrací je obskakoval, většinou je oblizuje, ale teď naposledy, když se lekl, po nich šel (a to jsem se teda bála, protože je mrštnej a rychlej).

Já ho krmím, takže to můžu maximálně ovlivnit – aby se zase sklidnil. Ale uvidíme, je to novinka, takové bojovné chování.